Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Internetadó hogy működik?

Internetadó hogy működik?

Figyelt kérdés
üdv! az lenne a kérdésem hogy ez pontosan hogyan is vonódik le? a szolgáltató számol rá?... én nem Magyarországon élek ezért bocs az amatőr kérdésért de nem túl sokat tudok róla... pl ha én külföldön külföldi szolgáltatóval magyar oldalon böngészek,, vagy ha Magyarországon magyar szolgáltatónál külföldi ip címmel külföldi oldalon netezek akkor miva? de ennek fordítottjába is amit fentebb írtam h magyar oldalt nézek külföldről akkor végül is magyar rendszert használok és a magyar szerverekről kérek adatot/adatforgalmat de hogy tudnák tőlem azt levonni? zavaros nekem egy kicsit az egész megköszönnék egy választ vagy egy linket ahól leírják mert én nem találtam.... ja és még1 mikortól is lesz ez? előre is bocs az informálatlanságért :)

2014. okt. 23. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még semmi sem biztos, sőt valószínűleg nem is lesz majd. Elméletileg a szolgáltatók fizetik be, csak ők áthárítják a fogyasztókra. Tehát külföldről nincs adó. Nem az IP címet nézik. A szolgáltató jegyzi fel a forgalmazott adat mennyiségét, és az alapján adózol
2014. okt. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rossz szóhasználat volt a végén. a helyes: És az alapján adózik a szolgáltató(amit áthárít rád)
2014. okt. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27% az áfa! Ezt még megadóztatni, enyhén szólva is aljasság. Egyébként az EU törvények a net adóztatásást egyértelműen tiltják.
2014. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
"EU törvények a net adóztatásást egyértelműen tiltják." belinkelnéd, melyik törvényről beszélsz? sajnos ez nem így van ugyanis
2014. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszokat.. és én is remélem hogy nem lesz ilyen marhaság :)
2014. okt. 23. 15:09
 6/12 A kérdező kommentje:
ja igen... és még1 ha bevezetnék ezt az egészet akkor csak a letöltés számítana vagy a feltöltés is?
2014. okt. 23. 15:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Adatforgalom, szóval le és feltöltés is. De ez nettó baromság. Megvettem steamen pl a Wolfenstein: The New order-t. Fizettem érte 10.000Ft-ot, végigjátszottam, letöröltem, ugye ha bármikor kell, egy kattintás, és jön le. Ha bevezetik az adót, ez majd 7000Ft-ba kerülne. Vagy ott az ingyenes Tf2. 15GB, és fizessek egy 2200Ft adót. De még van pár cím. Ott a BF3 az originen, az sem kis méretű. Nem azért fizetek a játékért, hogy utána minden letöltésénél ezreket fizessek az államnak.


Aztán mi van, ha a youtube videót esetleg nem 240p-ben akarom "élvezni" hanem fullHD-ban?


Nem hinném, hogy bárki komolyan gondolta volna ebben a formában, viszont egy rendkívül jó kis csontocska, amit rágcsálni lehet. Addig sem az USA-ból kitiltott fideszesekről, és a Déli áramlat gázvezetékről beszélnek az emberek.

2014. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
teljesen 1et értek... viszont ez így elég érdekes... mint fentebb is írtam én nem Magyarországon élek de ha én magyar oldalt nézek akkor a magyar oldalt hosztolónak kerül pénzébe hogy én nézem az oldalt??? mivel hát az akkor feltöltés neki és az adatforgalomnak számít... az addik ok hogy akkor senki nem fog seedelni /torrentezni :D na de hogy a magyarok fizessenek azért is ha külföldiek nézik az oldalukat ... nem hiszem hogy ez át lenne gondolva... mivel igy más helyett is adóznál nem?? elég furi :)
2014. okt. 23. 17:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Vodafone tabletes előfizetés 10 GB korláttal, 8900 ft havonta! Ha ezt az adót bevezetik, akkor 15 ezer lenne?! Észnél vannak ezek?
2014. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már 15e??? 9e fizetsz 10 GB-ért. Az adó gigánként 150ft. 150*10=1500. 10500 forintot fizenél
2014. okt. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!