Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az új energiatakarékos izzókba...

Az új energiatakarékos izzókban tényleg mérgező gáz van?

Figyelt kérdés
Mennyire ártalmas vagy veszélyes, ha mondjuk eltörik?

2014. okt. 16. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A kompakt fénycsőre gondolsz? Mert egy lassan 20 éve kapható terméket nem tudom mennyire tekinthetünk újnak...


Amúgy ha arra gondoltál, csak annyira mérgező, mint bármelyik fénycső, néhány mg. higanyt tartalmaz.

2014. okt. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A villanykörtére gondoltam amit a csillárokba becsavarunk. Már nem lehet kapni csak az energiatakarékosakat. Az én szobámban általában egy pukkanással kimúlnak, lecsapódik a biztosíték is, van hogy ki is lövődik a foglalatból és félek ha eltörik mérgező gáz szabadul ki belőle.
2014. okt. 16. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:

A hagyományos izzó nem energiatakarékos.

A normál búrába rakott halogén izzót sem nevezném annak.

De a kérdésre a válasz: nincs bennük mérgező gáz.

2014. okt. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az új LED-es és SMD LED-es izzók semmilyen káros anyagot, se higanyt, se halogént, se neont, se xenont, se halogént NEM tartalmaz!
2016. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Illetve nem tartalmazNAK
2016. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!