Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért égnek ki az izzóim...

Miért égnek ki az izzóim olyan hamar?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve lakom egy "új építésű" társasházban és egyre jobban idegesít, hogy az izzók (a hagyományost kivéve) legfeljebb egy évet bírnak ki. Most temettem két egyszerre kiégő halogént. Mi lehet a hiba? Áramingadozás? Hogyan lehetne mezei fogyasztóként tenni ez ellen? Köszönöm a segítségeteket!

2013. dec. 28. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Minőségi izzót kell venni, nem a barkácsáruházi olcsót.

Érdekes módon nekem nincsenek a fényforrásaimmal élettartam-gondjaim (igaz, nem az árcédulát néztem vásárláskor)

És ahol lehet, energiatakakarékos fényforrást használni (szintén az olcsóbb a drágább, mert abból sokat és sűrűn kell vásárolni).

2013. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A halogének nem bírják a kapcsolgatást, ahol sűrűn használatos a kapcsoló oda mást tegyél.
2013. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A jó kompakt fénycsövek kb. 1500 Forintnál kezdődnek. Az ilyeneket mint az Osram, Tungsram, Philips, stb márkákat el kell felejteni. Én már évek óta a Megamannt veszem, és még eddig csak a más márkájúakat kellet cserélnem. Ez elnyűhetetlen, igaz, hogy háromszor drágább, de megéri.
2014. ápr. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!