Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Min érdemes PLC programozást...

Kukuri kérdése:

Min érdemes PLC programozást gyakorolni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem tudok egy komplett PLC eszközt megvenni amin lehetne gyakorolni. Ezért keresek olyan online vagy android APP-ot ahol egy szimulációs programmal lehetne gyakorolni.

Olyant keresek ami tényleg jól fel van építve és jól használható.



2014. aug. 29. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ismerősöm a virtualt használja, azt mondja nincs rá panasza, nagyon jó kis progi.Mindkettő demóban van még csak

2014. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pinkpancser ***** válasza:
Nekem volt szerencsém pár PLC-n gyakorolni és teljesen más programon és élesben gyakorolni. Ennek ellenére hasznosnak tünik a program, ha nincs lehetőség rendes eszközön gyakorolni. Csak kéne egy nem demó :)
2014. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket. Sajnos ezek PC re telepített programok, nem pedig oline vagy APP progik.

A virtualplc-t ismerem. A demókat már végig is csináltam. :) Jó lenne belőle több cucc. Lehet beruházok rá 7 ropit.

Bár ettől még nem tudok Pl a buszon hazafelé a telefonon PLC progit írni. Ez lenne az elsődleges célom. Bár ezt az elején nem írtam.

2014. aug. 29. 15:17
 4/4 Szirty ***** válasza:

Szerintem a buszon hazafele bélyeg méretű LCD-n, korlátozott körülmények között nem fogsz megtanulni PLC-t programozni.

Én azt javaslom hogy a buszon hazafele inkább a vonatkozó dokumentációkat olvasd. Bőven van belőle annyi, hogy akér pár évig is eltart (pl. Simatic S7-1500 system manual tizenkétezer oldal).

De az a doksi ami csak felsorolja milyen eszközök vannak PLC-hez és azok mit tudnak, (egy bizonyos gyártóra vonatkoztatva) az is több mint 1500 oldal.


A gyakorláshoz számítógépet használj inkább, telepített programmal. A virtual PLC jó kezdésnek. Egyszerűbb dolgokat lehet gyakorolni.

Ha jobban bele akarsz merülni, akkor rá kell állni egy bizonyos gyártó konkrét PLC-jére és azt jobban megismerni. Sok fejlesztői környezet tartalmaz szimulátort is, amivel elég jól el lehet indulni.


Ebben segítséget nyújthat neked az alábbi web oldal:

[link] (amikor éppen nem karbantartanak

[link] amikor az UW karbantart :)


Sajnos ehhez a szinthez már komolyabb szoftverek kellenek.

No meg sok idő és kitartás...

Good luck!

2014. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!