Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Világító hő érzékelő csapfejt...

Világító hő érzékelő csapfejt nem lehet házilag készíteni? Milyen alkatrészek vannak benne szeretnék építeni ha lenne infóm róla

Figyelt kérdés

#csapfej
2014. jún. 6. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanaz van benne, mint a zuhanyfejben. RGB led, egy pici vízturbinás generátor, hőmérséklet érzékelőnek egy dióda, még pár dióda, ellenállás, és kondenzátor. És persze az egész lényege, egy mikrovezérlő. Vagy SMD, vagy panelra ragasztott és leöntött fekete pötty kivitelben.


Nagyjából ennyiből áll egy ilyen világítós bizgere, és sokkal drágább lesz, ha magadnak építed meg. És itt nem is az elektronikai résszel van a baj, hanem a mechanikáját is le kéne gyártani.


[link]

2014. jún. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
aha értem esetleg valaki nem épített már ilyet megnézném bővebben is nekem nem azért kel mert olcsóban ki akarok jönni belőle hanem mert suliba szeretnék valami különlegest készíteni! :))
2014. jún. 7. 12:53
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megnézheted szétszedve, nem hiszem, hogy valaki házilag nekiállna Ha suliba szeretnéd, az más tészta, de akkor inkább csinálj egy propeller clock-ot.



[link]


A mechanika elkészítése nem nagyobb kihívás, mint a csapfejé (sőt kisebb), az elektronikai része is feltételezi, hogy legalább a programot be tudod égetni a mikrovezérlőbe.


Szóval nem éppen kezdő projekt, de könnyebb mint a hőérzékelős csapfej (és szerintem látványosabb is :) )

2014. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!