Szinusz, háromszög és négyszögjel egyenirányítva hány volt lesz? A műszer mindig 100V-ot mutat! Egyenirányítás után tennék rá kondit!
Színusz: *négyzetgyök2
Négyszög: ugyanaz
Háromszög: ennek Te nézz utána, de több lesz
Mindig a görbe alatti területtel lesz egyenlő a váltóáram egyenirányítás után, persze csak ha graetz híd+kondi is van a rendszerben.
Általános iskolás 3. osztályos, háromszög, négyszög terület számítás.
De ha rárakod a sin. váltóáramra a multimétert, mindig az effektív értéket mutatja, ergo annyi lesz az egyenfeszed is, amennyit váltónál mérsz.
Nem világos, nem meghatározott, ezért a válaszok sem jók (vagy igen).
Egyenirányítás után (nem mindegy hogy egy vagy kétoldalas) még kondenzátor nélkül kérdezed a mérhető feszültséget, vagy már kondenzátor rátétele után??
"Mindig a görbe alatti területtel lesz egyenlő a váltóáram egyenirányítás után, persze csak ha graetz híd+kondi is van a rendszerben. "
Ha a munkavégző teljesítmény lenne a kérdés, igazad van, de itt feszültséget kérdeznek, ott pedig más a helyzet.
Példának: impulzus jellegű, 100V nagyságú négyszög tüske a periódusidő 10%-ban (kitöltési tényező 10%), egyenírányítás, szűrés után 100V lesz.. (Ha terhelem persze más a helyzet, de ismétlem, fenti kérdésben nincs terhelés megadva, márpedig, ha egy fizika példában valami nincs megadva, azzal nem kell számolni)
IGEN, nulla a terhelés!
Köszönöm, valakitől (kiktől) megkaptam a választ.
Hát ha úgy gondolod, hogy ezért jár Nobel díj, nem tiltakozom..
Akkor pontosan, bár erre mindig utaltam:
Egy 100V-os négyszögjel (akár) 10% kitöltési tényezővel, egyenirányítás (akár 1 diódával), szűrőkondival ellátva, terheletlenül, mérve egy szokásos 10MOhm bemenő ellenállású műszerrel közel 100V lesz. A közelt most azért kell bevonni a feltételekbe, mert ez idáig eltekintettem az egyenirányító diódán eső kb. 0,6V feszültségtől (bár a Schottky csak kb. 0,3), nyilván ennyivel ennyivel kevesebb lesz.
Nem gondoltam, hogy egy sima kérdés megválaszolása során ki kell térnem az egyenirányító diódára is, mint az áramkörbe bekerülő elektronikus elemre, való igaz, ezt elhanyagoltam.
Így csak 99V fölé tudok kerülni, valóban nem lesz 100, így elfogadom, ha oda a Nobel díjam.
Tőled csak arra várok választ, mi a hiba az okfejtésemben, ha már a díjról le kell mondanom.
Ha gondolod, megépítem a kapcsolást, nem olyan nagy ügy, és oszcilloszkópon megmutatom (fényképpel) miből (négyszögjel) mi lett (egyenfeszültség), bár a szkópok bemenő ellenállása szabványosan 1MOhm, többet terhel mint egy műszer, de azért nem fogunk "leégni"....
100V-ot nem vállalok, olyan generátorom nincs, de 5V-os kimenőjelű van, "látképnek" és az elvet igazolandó, elég lesz szerintem.
Oké, nyilvánosan, képekkel, akár videóval illusztrálva fejtsd ki.
Kiv vagyok honnan jön ez az elmebaj, ha 10%-os négyszöget egyenirányítod, hogy lesz több 20% azaz 2x10 voltnál. :D Tényleg nyomjad fel a képeket, nem is muszáj mérni, csak egy szabad kezes vázlatot, magyarázatot, hogy szerinted miért annyi.
Csak kíváncsiságból. :D Mert nem annyi lesz, de érdekel a gondolatmenet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!