Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kiszámolni egy...

Hogyan tudom kiszámolni egy vezeték induktivitását?

Figyelt kérdés
Egy tekercsét ki tudom számolni, de most egy egyenes vezetékét kellene kiszámolnom. Tud valaki segíteni benne?

2014. jan. 25. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Ha tudod egy tekercs induktivitását hogyan számoljuk, akkor rájöhetnél, hogy egy egyenes vezetőnek nincs induktivitása.

Tekercs induktivitása egyenesen arányos a menetszámmal, a menetek kerülete által határolt felülettel, és fordítottan arányos a tekercs hosszával.

Mivel nincs tekercs, a hossz konvergál a 0-hoz. Mivel nincs menetszám, nincs tekercs felület, ezért a számláló 0. Tehát az induktivitás 0.

2014. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elméletben már erre rájöttem, de gyakorlatban nem így van.

Most nagyfrekvenciás generátorokkal és hasonlókkal foglalkozok, és meglepő mennyire befolyásol a vezeték induktivitása.

Vagy ha nem a vezeték induktivitása, akkor mi? Árnyékolt helyen végzem a méréseket.

2014. jan. 25. 21:10
 3/6 anonim válasza:

A vezetékdarab belsejében levő tér okozta öninduktivitás:


[link]

2014. jan. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagy frekvencia? Skin hatás? :)
2014. jan. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Satöbbi... :)
2014. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. jan. 31. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!