Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik vezeték szaküzlet? (lent)

Létezik vezeték szaküzlet? (lent)

Figyelt kérdés

Olyan, aminek van honlapja is, képekkel és valós árakkal.

Tudom, hogy mit keresek, de mivel nem ismerem mindet, megnézném a választékot.


2014. jan. 13. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, attól függ milyen vezetékre gondoltàl.

Híradástechnika vagy villamosság a célterület?

2014. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy létezik. Csak nem mindegy, milyen vezetéket keresel. Villanyszereléshez, audio-video jelátvitelhez, digitális jelátvitelhez, csirkeólhoz, stb...

Ha szórakoztató elektronikához keresel kábelt, és van pénzed, ajánlom a Kácsa Audiot. Ha nincs, akkor Media Markt. Villanyszerelési áruk, többek között vezetékek forgalmazásával pedig nagyon sok bolt foglalkozik.

2014. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Szereletlen" vezetékeket keresek, több félét.

Nagyobb áramra kellene, tehát ilyen általában csak villanyszerelési boltban van. Csatlakozó megy a végére, tehát nem mindegy a vastagsága. Meg persze az ára :)

2014. jan. 14. 11:53
 4/9 anonim ***** válasza:

"Nagyobb áramra kellene,"


Milyen nagy?


"Csatlakozó megy a végére,"


Milyen csatlakozó?


"tehát nem mindegy a vastagsága"


Akkor milyen vastagat keresel?


"Meg persze az ára"


És mennyid van rá?


Esetleg hajlékony vagy merev?

Mire használnád?

Milyen feszültségszint?

2014. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Írd le a konkrét igényeket.

Megjegyzem, a vezeték keresztmetszete nem a rászerelt csatlakozótól függ, hanem a várhatóan legmagasabb átfolyó áram nagyságától. Egy 10 amperrel terhelhető 1,5mm^2-es vezetéket, nem rakhatsz be egy 30 amperes körbe, csupán azért, mert a csatlakozó amit te rá akarsz rakni, 1,5-ösre jó. Oda meg kell venni a 4mm^2-es vezetéket, és venni rá olyan csatlakozót a végére, ami arra való.


Nem tudom mit akarsz rárakni, érvéghüvely, stekker, vagy valamilyen saru (szemes, biztonsági, villás), azt sem tudom merev vagy sodort vezetékről van-e szó. Merevre nem nyomkodunk sarut, érvéget, miegymást. Mit akarsz bekötni egyáltalán. Hova, mekkora feszültségre, létezik normál 600-750 voltos szigetelésű, van ezer voltos, vagy több kilovoltos szigetelésű, halogénmentes, tűzálló, attól is függ milyen frekvenciára, figyelembe kell-e venni a skin hatást, kell-e árnyékolni, stb...

Semmi érdembeni infót nem írtál le, ami alapján tudunk segíteni. Ennyi erővel írhatnám a triplán árnyékolt, ezüst vezetőből sodort, százezer, vagy millió ft-os méter árú hiend hangsugárzó kábeltől kezdve a 3 kilovoltos szigetelésű 0,5-ös alu vezetéket is.

2014. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
12V-ra kell, de engem a választék érdekel. A 0,75-ös MTL visítva bírja a terhelést. Ezért keresek valami izmosabbat, ami nem túl vastag ahhoz, hogy az XLR apa rámenjen.
2014. jan. 14. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Hány ér kell?

2?

2014. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mérd meg a dugódon a kábel nyílást, hány mm átmérő fér bele?
2014. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

XLR-t rá tudsz forrasztani 2,5 vagy akár 4-es vezetékre is.

Vegyél 1 vagy 1,5-ös vezetéket. Nem kell ezt túlbonyolítani, igazából nem is értem most konkrétan mi a kérdés...

2014. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!