Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektronikát tanulni hol...

Elektronikát tanulni hol kezdjek el?

Figyelt kérdés
Valami olyan forrást keresek, ami az alapoktól tanítana, vagy legalábbis könnyen megérthető. Az iskolában a fizika órákon nem nagyon tanultam, már nincs is órám, és nem is tudok belőle sokat, de szerintem gyorsan belejönnék, mert érdekel most a téma. Inkább az ilyen gyakorlatiasabb része érdekel, legalapabb áramkörök, kapcsolások, logika meg ezek.

2013. dec. 1. 21:12
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:

Hirtelen ez a cikk sorozat jutott eszembe:

[link]

2013. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már jártam itt de nem is tudom, nekem nem tűnik olyan alaposnak. Ezt a cikksorozatot végig is olvastam, de nem lettem sokkal okosabb.
2013. dec. 1. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig ez az alap. Szépen elmagyarázza Ohm törvényét, hogy működik a led, mi az ellenállás. A következő rész a tranzisztort, az utánalevő a kondenzátort ecseteli. Ezek nagyon alapok. Szóval fontos az elmélet, mert enélkül lehet hogy után tudsz építeni dolgokat, akár egész bonyolultakat is, de a legegyszerűbb hibát sem tudod elhárítani.


Ajánlom egy lengyel író könyvét, azt is érdemes áttanulmányozni, sokat segít.


[link]


Innen le tudod tölteni.

2013. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TaKy99 ***** válasza:

Uh, pedig az első link nagyon az elején kezdi és szvsz alapos.

Ha, ezt így nem értetted meg, akkor valószínű a nagyon az alapokkal kell kezdened, azaz egy fizika könyv elektromosságot taglaló részét érdemes átismételned,

Majd megint a hobbielektronikás alapokat, talán úgy már érteni fogod.


Találtam neked elektrotechnika alapokat:

[link]


Sok sikert a tanuláshoz! :)

2013. dec. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

www.facebook.com/ElektronikaElektrotechnikaTutorial


Ingyenes oktató videók.

2013. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!