Az aram nem lett leföldelve, hanem F1 -es vmi lett beikattva, ez is jo? Tudna vki tanacsot adni? Mert en ezt nem ertem. Mi ez az F1? megrazhat az aram ha gepeket hasznalok? Köszönöm elöre is a valaszt!
"Sajnos a 3-ik válaszolót lepontozták, pedig ő mondta meg az igazat.
Az áramvédő relé fedővédelem, önállóan nem alkalmazható.
Szabályszerűen kivitelezett védővezetős érintésvédelem fedővédelme esetén nyújt megfelelő védelmet.
Az egy másik dolog hogy működik védővezető nélkül is, de ez kb olyan mint az autó, hogy megy fék nélkül is.
A villamos hálózatod alapjában véve így is 'Nem megfelelő' minősítésű az érintésvédelmet tekintve.
Ha azt vesszük alapul hogy az ingatlan villamos hálózatának állapotáért az üzemben tartó/tulajdonos tartozik büntetőjogi felelősséggel, akkor nem csak arra kell figyelned hogy új és jó villamos gépeid legyenek, hanem jó ügyvéded is arra az esetre ha bármi gond adódik az elektromos rendszer miatt. Ez vonatkozik a villanyszerelődre akinek foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetéssel kapcsolatos gondjai akadhatnak, akkor is ha 'csak jót akart' és a 'megrendelő ezt kérte'.
11. Azért ezzel annyiban vitatkoznék, hogy a ma érvényes szabvány szerint fi relé alkalmazása kötelező! Szószerint így fogalmaz a szabvány: A váltakozó áramú rendszerekben a 415.1 szakasz szerinti áram-védőkapcsoló (RCD - magyarul fi relé) alkalmazásával kiegészítő védelmet kell biztosítani
- képzetlen személyek által használt és általalános használatra szánt legfeljebb 20A névleges áramú csatlakozóaljzatok számára, és ... (a többi rész irelaváns)
12: Csakhogy két külön dologról van szó.
Hibavédelmi céllal ÁVK csak védővezetős rendszerben alkalmazható.
És balhé esetére, mint készülék összetörik és kilóg a réz, vagy a védővezetős érintésvédelem védővezetője szakad, és a készülék ezután kezd el rázni, az ÁVK hárít, de nem akkor, amikor a hiba fellép, hanem egy valóságos áramütéssel együtt.
13:
1./ Eleve ma (1981 óta) néhány esetet leszámítva kötelező a védővezetős érintésvédelem használata (ld. KLÉSZ), azaz minden 1981 után épült, vagy azóta jelentős felújításon átesett épületben kell, hogy legyen védővezetős érintésvédelem.
2./ Én korábbiakban ahhoz szóltam hozzá, és azt a tévhitet próbálom oszlatni, hogy a Fi relé nem kötelező. A ma érvényes szabványok szerint be kell építeni. És ez független attól, hogy mi ellen és hogyan véd.
3./ Mivel a kérdező hálózata jelenleg semmilyen szabványnak nem felel meg, egy fi relé beépítése már nem sokat ront a helyzetet, maximum hibás biztonságérzetet ad. Eleve nem értem, hogy hogyan lehetséges, hogy tulajdonosok ennyire nem törődnek ingatlanjukkal, hogy 34 éve! nem újította fel! Nem hiszem el, hogy ez idő alatt egy festés ne ltt volna... Igen arra költenek, mert azt látja a szomszéd, hogy már mállik a festés a nappaliban. De, hogy mi van a falban már nem. Aztán csodálkoznak amikor a tűzoltó telefonál, hogy "jónapot kivánok egy kicsit ég a ház", vagy a rendőr, hogy a nagymamát agyonvágta a 230V...
A 3. pontoddal nagyon egyetértek.
A 2. pontoddal meg, bocs, nem. Pont az irreleváns szavad előtti idézet miatt. A FI relé ma Magyarországon helyhezkötött beltéri fogyasztókhoz nem kötelező.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!