Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Segítene valaki áramkört...

Segítene valaki áramkört készíteni?

Figyelt kérdés

Az áramkör feladata az lenne, h az alábbi paraméterekkel rendelkező ( [link] xenon villanócsőből 4db-t sorba kötve (nem feltétlenül az elekrtonikus sorbakötésre gondolok) egymás után felvillanva oszcillál (így úgy néz ki mintha egy sima pulzáló lámpa lenne, de oka van annak h 4 kell)

Ha pontosítás szükséges, akkor kérdezzetek.

(érdekesnek tűnhet h egy olyan dologból szeretnék bonyolult dolgot készíteni amit nem értek, azonban ez egy összetett szerkezet egyik részeleme, és abból ez az egyetlen amihez nem értek)



#Xenon #áramkör #villanóégő
2013. nov. 2. 14:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
2013. dec. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, mostmár kicsit jobban értem a TTL csipek osztályozását:). Tegyük fel h van pákám. Mi legyen a következő lépés? (esetleg egy kicsi teszt, v vlmi ilyesmi, mert minta említettél volna hasonlót)
2013. dec. 5. 20:03
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Igen, egy teszt mindenképpen hasznos lesz.

Ha TTL csipeket szereztél be, azok 5 voltról működnek. Gyakorlatban egy jó erőben lévő 405 V-os laposelem is megteszi.

A csipek lábszámozásáról még nem írtam. Ha a csipet úgy fordítod, hogy a kis zsebszerű bemélyedés felül legyen, a bal felső láb az 1-es. Ha nincs ez a zseb-forma, akkor egy kis pontszerű bemélyedés jelöli az 1-es lábat.

A számozás bal oldalon fentről lefelé, a jobb oldalon lentől felfelé folytatódik.

Természetesen a flip-flop 1. és 2. billenő körei, és a 7400 kapuáramkörei 1.-4. -ig egymással felcserélhetőek.

A 7400 kimeneteire a modellen ideiglenesen köthetsz LED-eket, ( egy 180-220 ohmos ellenállással sorba kötve) hogy a később beépítendő optocsatolókat szimulálják.

2013. dec. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Na, bekaptam egy náthát, ezért egy kicsit olyan figyelmetlen vagyok mostanság...

Akkor hogy ha ezeket megrendelem, akkor 1 hét míg megjön, szóval addig nem tudom mi legyen, de azért megkérdezem hogy szerinted jók-e.

[link] 1x

[link] 1x

[link] 1x

[link] 1x

[link] 1x

Ami még gond lehet az az hogy ez a tesztlap nem valami nagy (név szerint: syb-46), de am sztem minden OK.

2013. dec. 9. 20:49
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ezek fognak kellemi.

Mivel a TTL csipek 5 V tápfeszültséget igényelnek, most a 7805, és a 78L05 stabilizátor csipekről regélek.

Külsőre tranzisztornak látszanak, mert csak 3 lábuk van. Az utolsó 2 számjegy a stabilizált feszültségre utal.

A 7805 1 A-ig, a 78L05 100 mA-ig terhelhető. Az áruk közel azonos, a vezérlőegységhez bármelyik megfelel.

Bekötésük, a középső láb a GND a földre ( a telep - sarkához kötendő)

A feliratos oldal felől nézve:

7805 bal oldali láb bemenet, jobb oldali láb kimenet.

78L05-nél éppen fordítva, bal oldali a kimenet, jobb a bemenet.

2013. dec. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

akkor kell még ez

[link]

és ellenállásnak pedig ezek gondolom jók lesznek

[link]

[link]

[link]

és optocsatolót szimulálandó milyen led legyen?

2013. dec. 12. 16:45
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

Bocs! De nagyon eltájoltam magam, és sok minden történt.

Nézzük sorban!

78L05 helyett 7805 megfelel. Megfelelnek az ellenállások is.

Bármilyen LED megfelel, de legyen vörös, az hasonlít legjobban az optocsatolóban lapuló infra-LED-hez.

Még valami a rajzról lemaradt néhány láb számozása.

A 7474-es csip 1, 4, 10, 13 -as lábát "H" szintre, vagy +5V-ra kell kötni. Bár ha nem kötöd be, úgy is működik - kipróbáltam. A TTL játékszabályok szerint a szabad bemenet "H" meghajtásnak számít.

Mindkét csipnél 7 láb a föld (GND), és a 14-es a tápfeszültség.

2014. febr. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!