Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meg lehet építeni működésképes...

Meg lehet építeni működésképesre ebből a kapcsolási rajzból, /módosítások nélkül/ a Laney Klipp 60 fullcsöves gitár erősítőjét?

Figyelt kérdés
[link]
2013. szept. 3. 03:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, ha ért valaki hozzá.

A kérdésből ítélve nem javaslom.

2013. szept. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy meglehet. Bár én szívem szerint módosítanék rajta, és ha már full csöves, EZ80-assal oldanám meg az egyenirányítást. De persze így sem rossz, hangminőségen semmit nem változtat.


Amivel még egyszerűsíteni lehetne, az a hálózati trafó. Ha nem akarod sok helyen használni, elég egy 230V-s tekercs, picit egyszerűbb így megtekerni.



Ha nem dolgoztál még csöves készülékekkel, akkor egyelőre hagyd. Nagyon veszélyes az a 605V egyenfeszültség. De egy hozzáértő gond nélkül meg tudja csinálni Neked, módosítások nélkül is.

2013. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A hálózati, 20h-s fojtót és a kimenőt egy hozzáértő szaki megcsinálja nekem. A többivel nem lesz gondom, talán még a csövek fűtését nem ártana stabilizálni, mert ehhez nem találtam semmit hozzá.
2013. szept. 3. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Kimenő trafó tekercselési adatok is megvannak? Mert az ugyanolyan lényeges, mint az áramköri kapcsolás.

A tápkondikon viszont homályos nekem a 33 mF jelölés. 33 mikrofaradot kevesellek, de 33 millifaradot (33000 mikro) se hinném.

2013. szept. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kimenő trafó eredeti bontásból lesz beépítve. A hálózati a gyári mintájára lesz tekercselve csak 230v-ra. A fojtó tekercs pedig rendelésre 800mA 20h értékekkel. A hozzávalókat már összeszedtem, forrlécet elkészítettem stb.

A tekercselésben nincs nagy tapasztalatom, ezért ezt sajnos külön kell beszereznem és bizony nem lesz olcsó dolog. Az egész projekt több mint 60k pénz.

Asztalos kollégám ma estére elkészített egy gyönyörű házat hozzá diófából, már csak a borítást kell megcsinálni, felragasztani rá, feljelölni a helyeket.

2013. szept. 4. 00:55
 6/7 A kérdező kommentje:

...időközben találtam a net-en kimenőt, e mellett döntöttem szerintem ez a tuti nem az után tekercselt. Van írva rajta több cső ellenállási adat, de majd akkor látom ha kézhez kapom.

A 33uf hálózati kondikat én is kevesellem nehogy brummos legyen az egész, ezért inkább 50+50uf elkokat csavarozok fel.

2013. szept. 4. 01:03
 7/7 A kérdező kommentje:

Elkészült, túléltem. Több mint 1 év telt el és nem bántam meg. Végül mindent saját kézzel csináltam, a kimenőt is és sokak szerint jobb lett mint a gyári Klipp. A tervezett felett, bőven 100k fölött jött ki az egész projekt. Módosítás csak annyi hogy a Bias-t csövenként lehet állítani.

Rengeteg munkám van benne, nem készítek másikat egyenlőre élvezem a hangját. Csak elszántaknak ajánlom, olyannak aki tuti nem adja fel félúton.

2015. jan. 26. 00:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!