Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 6000mW-os netvadásszal be...

Egy 6000mW-os netvadásszal be lehet fogni egy 1.5km-re lévő TP-Link-es wifit?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.


1.5km az túl sok. Egyszerűen elnyelődik az összes jel a levegő páratartalmában. (pont olyan frekvencián megy a WIFI, mint a mikrosütő. Szóval kvázi a vízpárát melegíti)

2013. ápr. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem ha van közvetlen rálátás akkor lehet, de jobb volna midkét oldalra házilag készített antenna :

[link]

Olcsóbban ki tudod hozni és sokkal jobb

2013. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közvetlen rálátásaal, és azonos csatonrán dolgozó más wifi eszközök zavarása nélkül simán.

Eddig a legnagyobb távolság amit láttam, az egy router és egy USB Wifi stick között 4 km volt, kisérleti jelleggel, tökéletes optikai rálátással.

Elsővel ne foglalkozz, teljesen fogalmatlan.

2013. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

6000mW USB-s netvadásszal? Az USB ezt nem fogja tudni, ráadásul Magyarországon 100mW az engedélyezett a 2,4Ghz-n. Ha 5Ghz-s AP-t veszel (ami csak 5Ghz-s wifi hálózathoz fog tudni csatlakozni), akkor 1000mW-ig, 1W-ig mehetsz el. Azzal én kiépítettem 3km-es linket, fák lombkoronáján keresztül.



Ha van rálátásod a TV-Link routerre (optikai!!!), azaz nincs semmi közben, és irányított antennát teszel a routerre és a netvadászodra, akkor működhet a dolog. A router eredeti antennájával biztosan nem fog menni.

2013. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!