Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » AAA 4x1,2 V NiMH akkupacknak...

Szaszdave kérdése:

AAA 4x1,2 V NiMH akkupacknak mekkora töltési feszültség lehet min/max?

Figyelt kérdés
Egy 1,2 V-osat elvileg 1,4 V-tal töltik. Akkor egy 4 db-os packet max. 5,6 V-tal lehet tölteni logikám szerint. Telefon töltőről szeretném tölteni ezt a packet egy miniUSB-s 5V/700 mA vagy egy 5,7V/800 mA-es régebbi töltőről. Jó ez így?

2013. ápr. 28. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én elem töltőm 2 Volt-tal tölti az elemeket. Gyárilag is annyival töltött.
2013. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ötelet jó, csak macerás. Én is csinálom, de rohadt lassú. Ami rá van írva, azt csak telóra jó, más esetében mérni kell.Én három ilyen négyes szettet töltök, három külön telótöltővel, de folyamatosan. Áramszünet esetén kiváló.

Próbáld ki, baj nem lesz. Ráadásul én AA-t töltök.


Szóval baj nem lesz, csak ellenőrizd először hőre, és mérj.

Sok sikert.

2013. ápr. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igaz, mérő tényleg jó lenne. Nézek egyet, már úgyis régen akartam csak mindig elnapoltam. Köszi a válaszokat.
2013. máj. 1. 11:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Boltban megvásérolható töltő tud mindent ami a töltéshez kell.
2021. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!