Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen szabályok vonatkoznak...

Milyen szabályok vonatkoznak Magyarországon a civil drónokra?

Figyelt kérdés

Az olyan fél-autonóm quadkopterekre gondolok, amikre pl. kamerákat szerelnek légi-felvételekhez.


Megkülönböztetik egyáltalán ezeket a szabályok a hagyományos modell-repülőktől? Szabad-e például full-autonóm drónokat üzemeltetni, amiket 100%-ban a számítógép irányít és előre programozott feladatokat hajt végre?


Milyen megkötések vannak a repülési magasság illetve tiltott repülési zónák terén? Ugyan nem akarok, de ha pl. valaki egy kamerával felszerelt drónnal légi-felvételeket készítene közelről a parlamentről vagy hasonló helyekről hobby célokra, youtube-ra, akkor nem csinálnának belőle nagy dolgot, vagy a TEK levadászná az "elkövetőt", mert biztos terrorista?


Csak azért kérdezem, mert később lehet, hogy ilyennel akarok foglalkozni szakmailag és tudom, hogy Amerikában pont mostanában igyekeznek valami szabályokat kitalálni a civil drónokra.


2013. ápr. 5. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Rossz helyen jársz, szinte biztos vagyok, hogy senki sem fogja tudni ezt megmondani.

Én sem értek hozzá, tippre azt mondom nincs erre semmi törvény, hisz mire Magyarországon valami ilyesmire bevezetnek egy törvényt az még nagyon sok év.

2013. ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!