Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak nekem tűnik fel, hogy a...

Csak nekem tűnik fel, hogy a BKV buszvezetőket nem igazán érdeklik a gyalogátkelőkhöz tartozó KRESZ szabályok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 17:05
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
54%

Miértis?

Mert a 30 álló utassal nem ugrik bele a fékbe amiko megy valaki a zebra felé? Az ember ügyesen megáll, megvárja míg elmegy a busz (hisz annak a kasztnija erősebb mint a gyalogos csontja) és a busz után szép átsétál.


Ne várjuk már el a nagy monstrumoktól, hogy megálljanak minden zebránál mert valaki átsétál. Senki nem hal bele abba a 15 mp várakozásba.


Más probléma gondolom nincs. Megfordulni nem szoktak rajtuk, tolatni sem, megállni sem.

2013. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Lehet hőbörögni, de változtatni nem tudsz rajta. Lépj le elé ha nem tetszik.
2013. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk a budapesti gyalogosok nem szólhatnak semmit, belőlük is két fajta van: a kaszkadőr és a kamikaze, olyan aki megvárná amíg elhalad bármilyen jármű (busz, villamos vagy bármi) olyan nincs. :)
2013. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Azért, mert nagyon nehéz ezekkel az ókori buszokkal elindulni meg megállni, és gondolom nincs kedve a buszsöfőrnek minden percen megállni meg elindulni. Emiatt sokkal nagyobb lesz a fogyasztás is, szennyezettebb a levegő. Nem tudom a gyalogosnak miért nem lehet megállni, és a buszokat legalább elengedni. Igy is a buszok mindig késésben vannak, muszáj sietniük.
2013. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem általában a nagyvasak vezetőire igaz ez, nem pedig kimondottan a BKV buszsofőreire. Sajnos ilyen a közlekedési kultúránk, a legtörékenyebb szereplőt, a gyalogost sokan semmibe veszik.
2013. ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki válaszát értelmezni tudtam, de a KRESZ-ben az áll, hogy a kijelölt gyalogátkelőhelyen a gyalogosnak ELSŐBBSÉGE VAN! Sok közlekedős fórumon átbeszéltük már ezt páran, amelynek rövid végkövetkeztetése ez volt, hogy még akkor is, ha szabálytalan.

Olyan nincs a rendeletben, amely másképpen szabályozná a gyalog-bringás, gyalog-trabant, gyalog-busz, gyalog-ufó viszonyokat. A jármű vezetőjének NINCS MÉRLEGELÉSI JOGA! Köteles biztosítani a zavartalan átkelést.


Ha én mint gyalogos, egy száll egymagam vagyok egy kis forgalmú úton szemben a busszal, természetesen nem erősködöm, de ezt önként teszem, s nem csak busz esetében. De ez az én jófejségem, nem kötelesség.

Ám egyéb helyeken bontsuk csak ki a ti álláspontotokat.

Mondjuk a belsőbb kerületekben, ahol nincs lámpa (megjegyzem már nem is a narancssárgán, de a pirosan is sokszor átmennek).

– Engedem a buszt, a 60-100 emberével.

– Engedem a taxist, nehogy miattam fizessen többet az utasa

– Engedem a bömöst, mert úgyis eltaposna

- Engedem a trabit, mert még eltaposnám

– Engedem a postát, a futárszolgálatot, kis autót, a nagyot.

De akkor egy kempingszéket vigyek magammal, meg elemózsiát, mert éjjel kettő előtt nem jutok át.

2013. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beviz Elek ***** válasza:

Neked milyen problèmàid vannak? Egyem a kis törèkeny lelkedet. Lègyszìves ne sìrj azèrt, mert a közlekedès rèsztvevöi meglàttak ès nem àlltak meg neked elsöbbsèget adni mèg akkor sem, ha kellett volna.

Remèlem komolyabb megràzkódtatàsok nèlkül is tùl fogod èlni!


Alapból a kresz is h.lyesèg. a gyalogosnak feltètlen elsöbbsèg? Minek? A gyalogosnak van 2 szeme!


Most öszintèn belehalsz abba, ha egy k.rva busz elmegy az orrod elött. Neked nem az a problèmàd, hogy elmegy, hanem az hogy "de a kresz szerint meg kène àlljon". Öszintèn kìvànom hogy el legyen èleted legnagyobb problèma ès ezutàn is èrjèl rà ilyeneken hàborogni.

2013. ápr. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!