Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy egy oszcillos...

Mit jelent, hogy egy oszcilloszkóp egy vagy két sugaras? Nem csatornás.

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 17:24
 1/5 fúróferkó ***** válasza:
100%
2 egymástól független jelalakot lehet azonos időben, egy képernyőn vizsgálni
2013. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gabor.galilei ***** válasza:

Szerintem a két sugaras azt jelentette régen, hogy egy katódsugárcsöves oszcilloszkóp egy időben két sugarat tudott egymástól függetlenül kirajzolni.Manapság már digitálisak az oszcilloszkópok, illetve LCD kijelzőjük van és két csatornásak, ez ugyan azt jeleni.

De azért még ez a régi kifejezés időnként előjön.

2013. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
már elnézést de a 2 sugaras és két csatornás, az teljesen más! valaki el tudná mondani rendesen?
2013. jan. 10. 22:33
 4/5 anonim ***** válasza:

2 sugaras: két jelet tud megjeleníteni. 2 csatornás: két bemeneti jelforrás van.

Még soha nem láttam két sugaras, egy csatornás eszközt, nem tudom, mi értelme lenne. Láttam viszont 2 sugaras, négy csatornást.

2013. jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kétcsatornás lehet egy oszcilloszkóp egy sugárral is. Ebben az esetben a vizsgálandó jelek frekvenciájától függően szokták "ALT" vagy "CHOP" módban használni:

alt: felváltva rajzolja ki a két jelet az ernyőre, bár egyszerre látszanak, de ezek sosem az egyidejű jelek.

chop: a vizsgálandó jelek frekvenciájánál két nagyságrenddel nagyobb frekvenciával kapcsolgat a két bemenet között, és az egy sugár a két jelalakot "egyszerre" rajzolja ki (feltekert fényerővel látszanak az egyik jelről a másikra ugrás vonalai)


Valósi kétsugaras oszcilloszkópcsőben két elektronágyú van, közös vízszintes eltérítő lemezekkel, sugaranként külön függőleges eltérítéssel. nincs szükség elektronikus trükközésre két jel egy időben történő megjelenítéséhez:

[link]

2013. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!