Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a multiméterem...

Mi lehet a baja a multiméteremnek, egyes dolgoknál nullát mutat. Valaki segitene?

Figyelt kérdés

#multiméter #nem jól mér
2013. jan. 9. 15:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Miknél mutat nullát? Nekem is nullát mutat egyes dolgoknál az összes. Például egy 1 ohmos ellenállásra 20k-s állásban, 10mA-re, 20A állásban, 10mV-ra, 1000V állásban. És még sincs semmi baja. Szóval ha kicsit konkrétabban leírnád a problémát
2013. jan. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
bármilyen hangszórónál 0 ohm-ot mutat amper 0,a volt ugrál majd nulla az is
2013. jan. 9. 21:56
 3/21 A kérdező kommentje:
pontosabba például amikor az ohm-ot mérem mutat egy nagy számot és megy viszafele és igy van mindennel.
2013. jan. 9. 22:05
 4/21 anonim ***** válasza:

De mekkora méréshatárban mutat 0-át? Ugye az sem mindegy. Tisztában vagy vele, hogy kell áramerősséget mérni? A multik nagy részében ilyenkor át kell dugni a műszerzsinórt külön banánhüvelybe. Először is nézz utána az alapvető méréseknek, hogy mérünk ellenállást, feszültséget, és áramerősséget. Nagyon könnyen tönkre lehet tenni, ha nem jól használod.


Egyébként milyen műszerről van szó?

2013. jan. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A tipus m830 buz.A multiméteren csak az ampert nem tudom hogy kell mérni de nem nagyon érdekel mert az ugyse kell nekem.egyedül a dupla szigetelést az áram szakadást méri a többi beállitásnál bárhova kapcsolok 0 mutat.de a tegnap monta tesó hogy próbált ampert hogy kell mérní de nem tudott valami folytán lehetett ez az oka.
2013. jan. 10. 08:48
 6/21 anonim ***** válasza:

Hát azt nem értem, hogy mér dupla szigetelést. De ha a feketét a COM-ba dugod, a pirosat VΩmA-be, akkor Pl egy 1.5V-os elemet a 2000m egyen feszültség állásban tudnod kell mérni. Az V, és mellette egy vonal, alatta pontozott vonal. Ellenállást pedig a legkisebb egységgel kell kezdeni, tehát először 200, aztán ha 1-et mutat, akkor jöhet a 2000, és így tovább. Ebben az állásban nem juthat feszültség a műszerre, mert tönkremegy.


Áramerősséget pedig úgy mérünk, hogy a 10A állásba átdugjuk a műszerzsinórt, a kapcsolót is oda kell forgatni, majd sorba kell kötni a fogyasztóval a mérővezetéket.


Elem(+)----piros mérővezeték----műszer---fekete mérővezeték---izzó---elem(-)


Egy elemes lámpa áramfelvételét így kell megmérni. Ha nem mutat semmit a műszer, akkor vissza lehet a VΩmA állásba, és 200mA-es határon megnézni.


[link]

2013. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ezt értem köszi.Mondom nagyából tudom használni ugy ahogy leirtad ugy szoktam mégis nullát mutat.
2013. jan. 10. 11:54
 8/21 anonim ***** válasza:
Akkor lehet kukázni. Ha már kínai, akkor többet ér egy DT-9205-ös műszer.
2013. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
ki nem dobom még a kontaktot meg a szigetelés még lehet használni.ja meg azt nem értem hogy az elemet megméri hány voltos és annyi.
2013. jan. 10. 17:27
 10/21 anonim ***** válasza:

Hogy mér az szigetelést? Komolyan nem értem. Ha meg a elemet megméri, akkor valószínű, hogy mást is. Hidd el, jobban jársz, ha utánaolvasol, hogy hogy kell műszerrel mérni, nem szégyen. Legalább nem fogod tönkretenni.


Azt sem írtad le, hogy konkrétan milyen állásban és mit mértél, amikor 0-át mutatott.

2013. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!