Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A márkás dolgoknál az fizeted...

A márkás dolgoknál az fizeted meg, hogy minőségi, vagy azt, hogy neves, márkás?

Figyelt kérdés

Ha veszel egy Levi's farmert egy Levi's boltban, ott azért kerül mondjuk 20 ezerbe, mert olyan jó az anyaga, vagy azért, mert rajta van, hogy Levi's?

És egy noname farmer azért 5 ezer, mert annyiba kerül ténylegesen a farmer vagy mert nem tudják eladni többért, mert nincs semmi neve?


2012. febr. 22. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

nem az anyaga miatt

hanem mert elmegy marketingre az a pénz, ami az 5 ezer forintosnál nem, tehát nincs fölösleges plusz kiadás, amit be kellene hajtani a vásárlón

a vevő pedig megveszi, mert trendi, menő, hogy márkás, de semmivel sem bír többet, mint egy noname, főleg, hogy ugyanúgy kínában, vagy a lewis éppen indiában készül azt hiszem, de ugyanazon a gyártósoron készül az ottani no name is, ezt lemerném fogadni

2012. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elsőnek adok igazat.
2012. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettőt. Egyrészt igaza van az első válaszolónak, hogy a marketinget meg a márkanevet meg kell fizetni. Viszont sokszor valamivel, ha nem is az árral arányosan, de jobb a minőség.

Én ruhákból nem veszek márkásat, de pl. táskáknál inkább kifizetek 2x-3x annyit egy jobbért. Volt, hogy vettem 2000-ért egy kínai hátizsákot, ami egy évig sem bírta, viszont vannak olyan Budmil táskáim (10.000), amiket rengeteget használtam (van 10 éves is!) és még mindig jók.

Sima válltáskákkal ugyanez van. Vettem egyet 2500-ért a kínaiban, második használatkor lejött róla a cipzár. Megvettem egy másikat (ami nem is olyan nagy márkás) 2x annyiért, és évekig bírta.

Nem mindig a drágább a jobb, de nem is lehet azt mondani, hogy tök ugyanolyan minőségű a drága, mint a no name cuccok.

2012. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nah jo en markak kozott is kulonbseget teszek.

Nyilvan elmegy egy nagycsomo penz a marketingre de azert pl. egy Levi's gatya az minosegi farmer!


Az ilyen NewYorker es tarsainal a 10-11000-et sokkallom egy nadragert mert iszonyat vacal anyagokkal dolgoznak. NewYorker hihetetlenul rossz minosegu dolgokat arul...5 eve jobban birtam.


Jah es attol h Kinaban gyartjak meg nem lesz vacak. Mint ahogy az iPhone-t is ott szerelik ossze. Es megjegyzem gyara valogatja hogy mennyire figyelnek a minosegre pl. ugyanolyan ora az egyik gyarbol gyengebb minosegu a masik helyrol minimisan dragabn de mar mindenfele bizonyitvanyt adnak hozza CE-tol kezdve es egy valoban minosegi dolgoz kapsz a kezedbe ami jol van osszeszerelve!

Erdekesek ezek a kinai dolgok, sajnos sok forumot amit olvastam letiltottak xD

2012. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!