Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha az energiata...

Mit csináljak, ha az energiatakarékos villanykörtétől fáj a fejem és rosszul látok?

Figyelt kérdés
Mert úgy hallottam ,hogy csak ilyeneket lehet majd vásárolni. Tehát egyértelmű , hogy nem fogok olyat venni, mert 2-3 perc után olyan durván fáj tőle a fejem, hogy rögtön el kell onnan mennem ,ahol ilyet használnak. A hagyományossal semmi bajom.
2012. nov. 13. 21:55
 1/5 anonim válasza:

1-2 helyen van még raktáron hagyományos izzó.

Egyébként a LED-től is fáj a fejed? Lehet kapni E27-es és E14-es LED-es világítókat is. Igaz valamivel drágábbak mint a kompakt cső de ha tényleg ez a helyzet akkor érdemes kipróbálni.

2012. nov. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Energiatakarékos?

Az nem típus.

Fénycső?

Led?

Halogén?

Milyen?

2012. nov. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 menta34 ***** válasza:
Vannak halogén izzók. Tökéletesen szép fénye van, nincs vibrálás. Amúgy a jó minőségű 'energiatakarékos' (kompakt fénycső) is már-már hibátlan tud lenni. Olcsó szart ne vegyél, ilyen egyszerű:)
2012. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Golan Trevize ***** válasza:

Én is a legjobbaknak mondott kompakt fénycsövektől homályosan látok, és zavar, hogy vibrál a fénycső.

Akárki akármit is mond, látom, hogy vibrál, ez nem ilyen pszichés belebeszélés.

Amikor nem látom magát a lámpát vagy az izzót, akkor is megmondom, hogy kompakt fénycső van.


Én próbaképpen vettem még kb. egy éve egy halogén izzós körtét, eddig úgy tűnik, hogy bevált, majdnem teljesen olyan a fénye, mint a hagyományos villanykörtéé.


Ledes izzók még egyrészt nagyon drágák, másrészt alig van, amivel egy 60 vagy 100 W-os hagyományos izzót ki lehetne váltani, mert van elég fényereje is, és 360°-ban egyenletesen világít. Konyhapultba, olvasólámpába meg WC-be jók, de mondjuk szobai csillárba nem igazán.

2012. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 menta34 ***** válasza:
Ami még előjön mindig az a színhűség. A hagyományos izzókét megszoktuk az szép. A halogén mondhatni még jobb .. viszont a kompakt és valljuk be a led is erősen kihívásokkal küszködik, nem véletlen, hogy hideg fehér meg meleg fehér van, kerülgetik az igazságot alulról vagy felülről, de bele nem talál egyik se:)
2012. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!