Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik fajta energiatakarékos...

Melyik fajta energiatakarékos izzó éri meg? LED milyen? Úgy olvastam hogy az azonnal szinte teljes fényt tud adni és lehet sűrűn is le-fel kapcsolgatni akkor is megéri! Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem van 4W os gyári izom de nekem nem felelt meg este sötétben viszonylag ha csak a laptop billentyűzetét kell nézni de mondjuk a szobámat már 4*5W os led világítja meg. A többi viszont igaz amit írtál. Attól függ mire szeretnéd használni
2012. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát szoba világítására, wc ilyesmi. De ezek alapján maradok a hagyományosnál, egy megvilágítja régiből míg a ledből kell 5 akkor inkább nem. Köszi!
2012. okt. 28. 21:03
 3/4 anonim válasza:

az olyan LED-es izzók, amik megfelelnek egy normál izzónak, jelenleg megfizethetetlenek (hacsak nem külföldről rendelsz), ami nem drága, azoknak nincs valami jó fényük.

a LED-es valóban azonnal világít teljes fényerőn, és többszörös ciklust bírnak fel-le kapcsolás tekintetében, mint a hagyományos izzók.

2013. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Esprimo Mobile ***** válasza:
Egy led izzó a felvett teljesitménye legalább 9*-resét adja le 10* -est azért már nem. Tehát egy 4 wattos led izzó kb 38-watt körüli fényt ad de ez tipus függö egy kicsit. Drágák ugyan de egyre olcsóbbak és szinte örök élet egy led izzó. Én kb 3-éve használok , no problem velük. Ha nagy fényeröt szeretnél használj 25-wattos energiatakarékos izzót , ajánlott ritkábban kapcsolgatni de 100-wattal világit. Mivel nagyobb a mérete nembiztos hogy minden zárt búrás lámpához használhato pl házgyári kocka konyhi lámpánál nem megy fel a búra, de a legtöbb lámpatipushoz jó (pl ufó lámpa), és nagy elönye ha a lámpára az van irva hogy normál izzóból csak 40-60-wattosat használhatsz mert nagyobb izzó höterhelése megolvaszthatja a lámpát vagy foglalatot ezt nyugodtan ahoz is használhatod , nem termel sok höt és 100wattal világithatsz a max 60-wattra tervezett lámpával.
2013. júl. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!