Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mozgásérzékelős lámpában...

Mozgásérzékelős lámpában energiatakarékos izzó miért villog?

Figyelt kérdés
Mikor nincs bekapcsol illetve készenlétben van?

2012. okt. 20. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Mert a mozgásérzékelő a kapcsoló,és enged át egy pici áramot ami éppen elég hogy villogjon az energiatakarékos izzó.Ugyanez a probléma az irányfényes,ledes villanykapcsolókkal,az is enged át pici áramot.Én megoldottam,kidobáltam a parányi izzókat minden kapcsolóból,probléma megszűnt.

Neked azt javaslom használj hagyományos izzót az nem olyan érzékeny és nem fog villogni.

2012. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy direkt kifejezetten energiatakarékos izzó fogyasztás miatt lett belerakva mert azelőtt simma izzó volt benne.Ez a villogás tönkre vágja energy izzót vagy nem lesz baja?
2012. okt. 20. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja!
2012. okt. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Baja nem lesz csak 10 év helyett fél év se lesz az élettartama,ugyanis minden energiatakarékos izzónak meg van határozva gyárilag hogy mennyi felkapcsolást (gyulladást)bír ki,eszerint határozzák meg az élettartamát,minden villanás egy felkapcsolás,azonkívűl éjszaka piszokul zavaró.
2012. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Cseréld meg a fázist és a nullát.
2013. febr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!