Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy kell bekötni a fénycsövet...

Hogy kell bekötni a fénycsövet ha a foglalat gyújtós? Nem pedig külön foglalatban van a gyújtó? A fojtóból melyik foglaltba kell menni a simába vagy a gyújtósba?

Figyelt kérdés

#fénycső #gyújtó #fénycső bekötés
2012. okt. 21. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


képek...

2012. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Karesz6969 ***** válasza:

Induljunk ki a hálózati 230V-ból.


Az egyik vezeték (0) közvetlenül a fénycső A1 lábához kötendő.

A2 lábra megy a gyújtó egyik fele.

B2 lábra a gyújtó másik fele.

B1 lábra a fojtó kimenete.

Kapcsolóra a fojtó bemenete.

Ezen kapcsoló másik lába a hálózatra(fázis)


A jelölésem magyarázata: A1-2 a fénycső egyik oldali kivezetései,

B1-2 a fénycső másik oldali kivezetései.


Remélem érted:-)

2012. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

kedves első: ha nem tudsz értelmes hozzászólást írni jobb ha meg sem szólalsz. mutassa nekem azok a képek között olyat ahol nem külön gyújtó foglalat van hanem egybe van a fénycső foglalattal.


második: te is külön gyújtó foglalattal írtad, nekem meg pont az a gondom hogy egybe van a fénycső foglalattal.


na az van hogy van 6x 20w-os fénycső. és 3db fojtó amikre 2x 20w ot rá lehet kötni.

ez egy régi armatúra amit szét szedtem, előtte lerajzoltam hogy volt bekötve, 3 fázisra volt kötve és ugy volt át hidalva hogy 1 fázisról mennyen. na most én ugyan úgy kezdtem el bekötni, de mivel a foglaltok újak és olyat vettem amin egybe van a fénycső és a gyújtó foglalat, így nem tudom hogy kössem be,

2012. okt. 21. 15:39
 4/4 Karesz6969 ***** válasza:
Ahogy leírtam, csak ott egy vezeték kimarad mert a foglalatban össze van kötve a gyújtó az egyik fénycső kivezetéssel. Lényeg, hogy a gyújtó a fénycső A1-B1 kivezetésével legyen összekötve. A fojtó másik kimenete értelem szerűen az A2-re megy.
2012. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!