Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy kell be kötni egy lámpát?

Hogy kell be kötni egy lámpát?

Figyelt kérdés

Egy 3 eres kábelról van szó, aminek az egyik végére egy dug villát, a másikra egy foglalatot szeretnék tenni villanykörtének.

Kék, barna illetve zöld-sárga színűek a vezetékek. Megpróbáltam be kötni, úgy hogy a kéket és a barnát kötöttem be. A 3. színűt pedig lecsonkítottam.


Rádugtam a feszültségre és levágta a biztosítékot.



2012. jún. 28. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A zöld/sárga a védőföld, ugyanúgy vezeti az áramot, mint a többi..

NEM azért vágta le a biztosítékot, mert azokat a szineket kötötted be, amelyet bekötöttél..

A zárlatot nem érdekli milyen színű a vezeték...

Keresd meg a hibát!

2012. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért írtam mert nem tudom a hiba okát.
2012. jún. 28. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a dugvillánál jól kötötted be, akkor a foglalatnál keresd meg, hol ér össze a két vezeték...
2012. jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem ér össze sehol, de nincs valami kritérium hogy kell be kötni?? Mert én csak fogtam és be kötöttem a kéket meg a barnát, ide is meg oda is.
2012. jún. 28. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Kritérium nincs, leírásod szerint jól kötötted, valahol mégis zárlat van, látnok nem vagyok...
2012. jún. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!