Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan csökkenthető az áram...

Hogyan csökkenthető az áram erőssége (ebben)?

Figyelt kérdés

Készítettem egy "sokkolót", de egyenlőre még próba fázisban van. A lényege, hogy egy 9V-os ACDC adaptert szétszedtem, és a kivezetésre kötöttem rá egy 9V-os elemet. Az input része (amit a konnektorba kell dugni), az lett most a kivezető. Erre kötöttem egy-egy vezetéket, és a végén alufóliát tekertem külön-külön. Pár napja még tesztelhető volt, különböző fejlesztések...stb, de ma, mikor jobban "összenyomtam" az érintkezéseket, olyan erős áramütést ad le az ujjaimba, hogy a vállam is lezsibbad.


Valami megoldás, amíg készen nem lesz, hogyan tudnám redukálni az erősségét? (több alufólia, hosszabb vezeték megoldaná?)


Köszi előre is.


2012. jún. 6. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Több alu meg hosszabb vezeték nem, a bemenő feszt csökkentsd le, akkor a kimenő is kisebb lesz. pl használj 4,5V-os elemet 9V-os helyett.
2012. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Az igazi sokkoló nem 230V-al működik, hanem sokkal magasabb feszültséggel és alacsonyabb árammal.

Így a vérben nem keletkeznek vérrögök és biztonságosabb, valamint szív aritmiát sem okoz vele.

A tiéd egy öngyilkos szerkezet leginkább.

Ha meg akarsz pusztulni akkor annak vannak egyszerűbb módszerei is.

2012. jún. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
azthiszem félreértetted (utolsó), mert ennek semmi köze a 230-hoz, mivel az a vége, amit a 230-ba dugsz, az itt a kimenet. Az áramforrás egy 9V-os elem.
2012. jún. 7. 14:46
 4/9 A kérdező kommentje:
röviden: egy adapter fordítva bekötve
2012. jún. 7. 14:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, én jól értettem.

Te vagy az aki nem.

Tegyél a fordítva kötött trafódra egy műszert és mérd meg.

2012. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valóban 230 körüli fesz jön ki belőle, de egy 9V-os elemből nem lesz akkora áramerősség ami egy egészséges embert megölne.
2012. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mr.flash én is így gondoltam, de azért ebben 100%-ban biztos vagy te is?
2012. jún. 8. 13:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztosan nem állítom, de nagyon valószínűtlen. Egyébként multiméterrel ki lehet mérni a feszültséget meg az áramerősséget is,szerezz egyet, és kiderül.


Normál esetben nem lehet vele gond, viszont ha egy olyan emberen használod aki pacemakeres, vagy esetleg más szívbetegsége van , akkor szívleállást is okozhat.

Főleg az ismeretlen áramerősség okoz problémát, a "gyári" sokkolók is nagy feszültséggel, de extrém alacsony áramerősséggel dolgoznak.

2012. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen a gyors választ.
2012. jún. 8. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!