Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Bűncselekmény az, hogyha az...

SzomszédNéni kérdése:

Bűncselekmény az, hogyha az egyik szomszédom a másik szomszédnak elosztón keresztül áramot ad, mivel tőle kikapcsolták?

Figyelt kérdés

A szomszédunk áramát kikapcsolták (nem tudta fizetni...), és kért mindeket, hogy adjunk neki a miénkből... azt modnta kifizeti. Mi ebbe nem mentünk bele, de a másik szomszéd igen. És most a mi udvarunkon keresztül akarják átvezetni a kábelt (elosztót). Tehát nem lopja az áramot egyik se, csak az egyik ad a másiknak. Bűncselekmény, szabálysértés ez?

Bocsánat, ha nem jó helyre írtam a kérdést, de jogi kategóriát nem találtam, és talán ez állt a legközelebb a témához...



2012. máj. 25. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
nem, mivel nem lopás, hanem adás.
2012. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem bűncselekmény, de viszont ti azt megtagadhatjátok, hogy a ti udvarotokon keresztül menjen a zsinór. Mi van akkor, ha zárlatos, és agyon vág benneteket? Kié akkor a felelősség. Az más kérdés, hogy emberségből én megengedném.
2012. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez egyik sem, csak szerződésszegés az adó szomszéd részéről. Azaz az áramszolgáltató erre hivatkozva büntetőtarifával sújthatja őt.

Téged semmilyen módon nem érint - nyilván csak akkor vihetik át a telkeden a drótot, ha megengeded.

2012. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
(folyt.) A szerződésben ugyanis benne van, hogy a vételezett villamosenergiát nem szolgáltathatja tovább harmadik félnek.
2012. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bűncselekménynek valószínűleg nem az, de szerintem nem lehet továbbadni az áramot.
2012. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nem bűncselekmény, nálunk is van olyan hogy a társasházban egyik öreg emberkénél kikapcsolták az áramot és a szomszéd elosztón keresztül adja neki hogy a hűtője mehessen legalább. Ez nem számít bűncselekménynek mivel a szomszéd bele egyezésével megy a dolog. De ha az illető aki kapja zárlatot csinál vagy miatta kár keletkezik a szomszédnál akkor azt neki kell fizetnie minden esetben.

A ti esetetekben nem vezethetik át csak úgy a vezetéket abba bele kell hogy menjetek ti is. Nektek ebből bajotok nem lesz tör4vénylieg csak ha gond van a vezetékkel akkor agyon vághat titeket vagy kigyullad és kárt tesz a környezetében. Szóval erre érdemes lenne figyelni.

2012. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
valóban nem bűncselekmény, de a szolgáltató megbüntetheti azt is aki adja. Nem lehet(ne) adni, akkor sem ha kifizetik neki.
2012. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A két szomszéd megbeszélte egymást közt, így megy neki az áram. Mi ezt nem mertük bevállalni, mivel egyáltalán nem vagyunk biztosak abban, hogy ki fogja fizetni valaha is az elfogyasztott áramot, főleg ha olyan intenzíven látogatja a kocsmát, mint eddig tette. Arra pedig nincs felesleges pénzünk, hogy más áramát is mi fizessük...

Köszönöm szépen a válaszokat!

További szép napot mindenkinek!

2012. máj. 28. 15:20
 9/10 anonim ***** válasza:

nem továbbértékesíti az áramot, tehát nem kereskedik vele - ez akkor állna, ha felárral adná tovább -, hanem csak ad a sajátjából, ugyan mitől lenne ez bűncselekmény?


max az áramszolgáltatónak nem tetszik, hogy nem tud elég "erőt demonstrálni" a nemfizető ügyféllel szemben, és ha ki is kötött ilyesmit a szerződésében, az bíróság előtt (adott esetben, de ezt én kizártnak tartom) simán támadható ez a kitétel - ehhez ugyanis nincs joga!


arra használom az általam kifizetett áramot, amire akarom (na jó, kerítésbe azért csak nem vezetnehetem;) de szóval értitek, miért ne adhatnék belőle emberségből egy rászorulónak? én adnék - persze megfelelő biztonsági óvintézkedések mellett, csakis (szigetelés, stb...)

2013. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Amennyiben a Felhasználó a Szerződés hatálybalépését követően ehhez képest felhasználóként más természetes vagy jogi személyeknek is tovább akarja adni a Felhasználási helyen átvett villamos energiát, erről a Kereskedőt értesítenie kell. A Kereskedő a villamos energia továbbadását jogosult megtagadni, vagy feltételhez kötni."
2013. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!