Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Földelést lehet készíteni...

Földelést lehet készíteni házilag?

Figyelt kérdés

Sajnos a konnektorom amiről a PC-t használom nincs földelve

lehet házilag földelni vagy nem szabad?

arra gondoltam hogy a földbe leütnék egy betonvasat az udvaron és arra kötném rá a konnektor védöföldjét

megoldható ez így?



2012. ápr. 12. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a konnektorokon nincs "földelőláb", ki kell cserélni, és be kell őket kötni. El kell elvinni az elosztószekrényig, végül le kell földelni egy darab hosszú vassal (földelőszonda).


[link]

2012. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A konnektoron van földelőláb de a föld nincs bekötve mert utólag csinálta valami nem hozzá értő emberke "gondolom"

sajnos a közelben egy darab földelést tartalmazó kábeldobozt sem találtam így gondoltam hogy külön földelem a konnektort hogy ne kelljen 5M-es hosszabbítót kihúzni a legközelebbi földelt konnektorhoz

Sajnos mikor néha kikapcsolom a gépet vagy éjjel hibernálja magát az 5.1 em olyanokat durran néha (Van hogy 10 másodpercg folyamatosan) hogy rendesen fölébredek rá. nem beszélve arról hogy az is elég jól hallható ha valaki fölkapcsol a lakásban egy villanyt

Gondolom a földelés hiánya miatt a kóboráramot nem tudja elvezetni a tápból ez okozza hogy kikapcsolás után pattog a hangfal...


Szóval én csak ezt a konnektort szeretném leföldelni mert a legközelebbi földelt konnektor a konyhában van így pedig csak annyit kéne csinálnom hogy fúrok egy lyukat a falba és egy 2m hosszú kábellel leföldelem...

Szóval csinálhatok a konnektornak külön szondát?

2012. ápr. 12. 19:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha csak azt az egyet kell, tulajdonképpen igen.


Átfúrod a falat, bele kábelcsatorna, áthúzni a vezetéket. Egyik vége a konnektor, másik vége a földbe levert vasrúdra rá.

2012. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm :)
2012. ápr. 13. 02:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért ez nem egészen így van, mert földelő szondát kell leütni, és meg kell mérni a földelési ellenállását, és ha nem jó, akkor hosszabban kell a földbe verni, akár 4-5 métert is, és a mért földelési ellenállás értékét jegyzőkönyvben dokumentálni kell.
2012. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom már nem aktuális, de ha valaki esetleg olvasná, ilyet nem lehet csinálni.Magyarországon az érintésvédelmi rendszer a nullázás, önálló védőföldelés nem alkalmazható, több okból sem, ha valakit érdekel esetleg akkor részletezem, hogy miért nem.
2012. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen megoszthatnád mert én már megcsináltam a földelőszondát de ha kell akkor inkább újrahúzom az egész konnektort egy földelt elosztódobozról
2012. okt. 9. 00:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne te csináld, mert látom, hogy nem értesz hozzá. Nem ismered a földelési ellenállás mértékét, és műszered sincs hozzá, hogy lemérd a fázis, és a földpont között.A mindennapi multiméterek nem alkalmasak hozzá, mert azonnal tönre mennek, viszont MEG KELL MÉRNI, HOGY MEGFELELŐ-E AZ ELLENÁLLÁS MÉRTÉKE!!
2012. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha már van földelés kialakítva akkor nem szabad!!!
2013. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam újbekötést csináltak,hivatalosan a szolgáltató szakemberei,végig ott voltam és figyeltem,a kutya nem mért semmit sem.3 méteres szonda leverve és kész.Értem én hogy mérni kellene meg dokumentálni,de ha biztosra mégy akkor felesleges.De mivel száz méterre elvittem onnét az áramot négyeres földkábelen,ott csináltam újabb földelést,újabb fi relével stb.,ott én hétméteres rozsdamentes csövet mosattam le szondának,két méterre belelóg a talajvízbe.Tuti.
2013. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!