Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha rövidre zárok egy 1,5 V-os...

Ha rövidre zárok egy 1,5 V-os elemet, felrobbanhat?

Figyelt kérdés
A múlthéten csináltam magamnak kézmelegítőt egy elemből, egy 10 cm-es vezetékből és szigetelőszalagból Azt mondta az egyik osztálytársam, h fel fog robbanni, ha sokáig van rövidre zárva. Igaz az, vagy nem?
2011. okt. 16. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. A ceruzaelem nincs felkészítve ilyen terhelésre és teljesen kiszámíthatatlanul viselkedik. Kicsi az esély rá persze, de lehetséges. Az elem fajtájától is függ, az olcsó kínai szén-cink elemekben nincs elég kraft. Egy izmosabb ceruzaakkumulátor, főleg a nagyáramú verziók viszont szétnyílhatnak illetve tönkremehetnek. A gyártó adatlapján fel van tüntetve a maximális terhelőáram, azt meghaladni nem szabad.
2011. okt. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az elem vagy akku felforrósodik akkor szétvetheti a képződő gáz, veszélyes játék.
2011. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagyobbacska elemet (talán D a betűjele, az amit góliátelemnek is nevez a köznyelv) sikerült rövidrezárnom véletlenül. Robbanni nem robbant, de 1-2 percen belül annyira felhevítette a fémházas régi zseblámpa külsejét, hogy nem lehetett kézzel megfogni.


De valószínűleg nem véletlenül van ráírva, hogy ne zárd rövidre, ne dobd tűzbe, ne töltsd. Ha nem is robban, akkor is lehet veszélyes.

2011. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, mostmár belegondoltam, és arra jutottam, h mivel a vezeték ellenállása nagyon kicsi, a feszültség pedig hozzá képest nagyon nagy, biztos nagy az áramerősség is. Nincs megfelelő műszerem, h megmérjem. Na de a lényeg az, h mostmár nem fogok ilyen módon kézmelegítőt készíteni, már ezt is szétszedtem! Egyébként köszi a válaszokat. :D
2011. okt. 16. 23:59
 5/5 Amp Lifier válasza:
Egy ceruzaelem kb 1,5 amper leadására képes maxban. Egy izmosabb pedig 2 ampert vagy többen kicsivel. Fel valószínűleg nem robban, de szétnyílik ha van benne elég nafta. De nem kizárt. Keress youtube-on Li-Po rövidrezárt vagy átszúrt akkumulátort, érdekes, az képes rá.
2011. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!