Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Okozhatja-e a fényképezőgép...

Okozhatja-e a fényképezőgép meghibásodása azt, hogy túl hamar lemerül az akksi?

Figyelt kérdés

Fujifilm Finepix S1000-es kompakt fényképezőgépem van, idén 3 éves,eddig semmilyen problémám nem volt vele.Ansmann PhotoCam III 2850mAh-es tölthető akksikat használtam hozzá a kezdetektől fogva.Eleinte meg is lepődtem azon,hogy milyen sokáig lehetett vele fotózni,akár órákig is,anélkül,hogy merülést jelzett volna.


Az utóbbi időben viszont hiába töltöttem föl az akksikat,jóformán arra volt elég,hogy be tudjam velük kapcsolni a gépet,de alig 1-2 perc múlva bejött az "akkumulátor lemerült"-jelzés,és kikapcsolt a gép.Betudtam az akksiknak,mivel elég régiek, és más gépeknél sem bírták sokkal tovább.


Így vettem egy új akksi-szettet töltővel együtt(ugyanaz a típus és teljesítmény).Felraktam a töltőre,és miután a led zöldre váltott(elég hamar,így nem tudom,hogy gyárilag mennyire voltak töltve),beraktam őket a gépbe.Alig 3 perc elteltével újra bejött az "akksi lemerült" ikon, és kikapcsolt a gép...


Kezdek kétségbe esni,hogy nem is az akksikkal van a gond,hanem a géppel,és kidobtam 6600Ft-ot az ablakon...Jelenleg töltöm őket,egész éjszaka a konnektorban hagyom a töltőt,aztán kipróbálom holnap.Hozzáértőktől szeretném megkérdezni,hogy elképzelhető-e,hogy a fényképezőgépem hibásodott meg?:S


Előre is köszönöm!


2011. jún. 15. 22:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Miért kéne több energia a nagyobb felbontáshoz?


Több hely a tároláshoz, az oké.

2011. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nehogy összevesszetek ezen!:)Hála az égnek,úgy tűnik,hogy csak az akksikkal volt a baj, tegnap kipróbáltam az új elemekkel a gépet,5 megapixeles felbontáson, JPEG formátumban mentve kb. 3-4 órát kibírt a gép (fotózást+ videózást kombinálva),ennyire számítottam, úgyhogy úgy tűnik,nincs baja! Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 19. 17:58
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ugye csak visszaveted a 10 Mp-s felbontást, 5 Mp-re. És egyből jó is lett. Persze mondhatod, hogy az akku volt a hibás.

2011. jún. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Tudjátok mit? Feltöltöm az akksikat újra (egész éjjel) és kipróbálom 10 megapixel felbontáson is,aztán majd meglátjuk...
2011. jún. 20. 10:05
 15/16 anonim ***** válasza:
helyes! fuggetlen kiserletre ehezunk!
2011. jún. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi lett az elemekkel?
2011. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!