Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Okozhatja-e a fényképezőgép...

Okozhatja-e a fényképezőgép meghibásodása azt, hogy túl hamar lemerül az akksi?

Figyelt kérdés

Fujifilm Finepix S1000-es kompakt fényképezőgépem van, idén 3 éves,eddig semmilyen problémám nem volt vele.Ansmann PhotoCam III 2850mAh-es tölthető akksikat használtam hozzá a kezdetektől fogva.Eleinte meg is lepődtem azon,hogy milyen sokáig lehetett vele fotózni,akár órákig is,anélkül,hogy merülést jelzett volna.


Az utóbbi időben viszont hiába töltöttem föl az akksikat,jóformán arra volt elég,hogy be tudjam velük kapcsolni a gépet,de alig 1-2 perc múlva bejött az "akkumulátor lemerült"-jelzés,és kikapcsolt a gép.Betudtam az akksiknak,mivel elég régiek, és más gépeknél sem bírták sokkal tovább.


Így vettem egy új akksi-szettet töltővel együtt(ugyanaz a típus és teljesítmény).Felraktam a töltőre,és miután a led zöldre váltott(elég hamar,így nem tudom,hogy gyárilag mennyire voltak töltve),beraktam őket a gépbe.Alig 3 perc elteltével újra bejött az "akksi lemerült" ikon, és kikapcsolt a gép...


Kezdek kétségbe esni,hogy nem is az akksikkal van a gond,hanem a géppel,és kidobtam 6600Ft-ot az ablakon...Jelenleg töltöm őket,egész éjszaka a konnektorban hagyom a töltőt,aztán kipróbálom holnap.Hozzáértőktől szeretném megkérdezni,hogy elképzelhető-e,hogy a fényképezőgépem hibásodott meg?:S


Előre is köszönöm!


2011. jún. 15. 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez sima AA ceruza akku?

Én Eneloopot vettem nemrég, megdöbbentő a különbség a hagyományos NIMH-khoz képest.

2011. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem az újonnan vásárolt Samsung digitális fényképezőgépem egyetlen percig nem fogadta el az akkumulátort, akármeddig is töltöttem. Csak az új Energizer elem kell neki, és abból is a legdrágább. Lehet, hogy nálad az lehet a baj, hogy átállítottad a gépet 1 Mpixelről 8 Mpixelre. Ettől iszonyatosan megnőhet az áramfelvétele. Esetleg be van kapcsolva a vakuja, meg a dátumozás is.

2011. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Elemmel használni nem túl gazdaságos.
2011. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

4db AA "ceruza" akku,igen, de nem "sima elem",hanem tölthető fajta.Tényleg állítottam a képfelbontáson,lehet hogy az a baj??:S Azt hiszem most 10mpixelen van,visszaállítom 5-re.


Kedves utolsó:Eddig 3 évig használtam a gépet ilyen "elem-akksikkal',és semmi gondom nem volt,4-5 órás folyamatos fotózást és bekapcsolt állapotot is simán kibírt a gép a régi,most pedig ugyanolyan elemeket vettem.

2011. jún. 16. 00:59
 5/16 anonim ***** válasza:
A felbontásnak ehhez elég kevés köze van. Lehet, hogy valami kondenzátor megaszódott és átvezet a táp és a föld között. Nincs valami elektroműszerész haverod, aki rá tudna mérni?
2011. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ezt te honnan veszed? Ha nem csinálsz mást, csak a YouTuben nézel egy filmet eredeti módon, vagy teljesképernyős módban, megnézheted a különbséget a proci hőfokán., vagy a videókártyáén. Akár még a tápot is megcibálhatod vele. Pedig ez több mint két csóró AA elem.

2011. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

És a fényképezőnek mi köze van a YouTube-hoz?


Tök mindegy, mit csinálsz, a teljes érzékelőt kiolvassa és utána megcsinálja a JPEG konverziót. A finomság állítása többet változtat az ehhez szükséges processzoridőn, mint a leméretezés. Semmi köze nincs a videófeldolgozáshoz (ahol azért kell nagy processzoridő, mert csak minden sokadik kocka hordoz teljes képinformációt, a maradék csak különbözeti jel, amivel az előző képből számolja a következőt).


Ha ezzel akarnánk spórolni, akkor RAW-ban fotózva bírná legtovább, mert ott szinte semmi tömörítés nincs.

2011. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Félreértettem, nem is a felbontást írod, hanem a teljes képernyős módot. Így már azt sem értem, ennek mi köze lenne a felbontáshoz, mert az nem változik a teljes képernyőre rakástól (ellenben interpolálnia kell ahhoz, hogy ne essen kockákra a kép).
2011. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves ezermester!

Te nemcsak ezt értetted félre, hanem az egészet. Leírom neked röviden, és velősen: nagyobb felbontású kép rögzítéséhez nagyobb energia kell. Megkérlek, ezt azért ne cáfold meg, valami halandzsával. Ha véletlenül még összefutnánk, jelezd, hogy neked konkrétan írjak, hogy értsd.

2011. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

kedves utolsó! kipróbáltam tegnap, fele akkora felbontáson is ugyanannyit bírt az akku (RAW -> mRAW Canon 7D).

de magyarázd el, érdekel...

2011. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!