Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki hallott a Power saver...

Ki hallott a Power saver villanyszámla csökkentő műszert? Könnyen használható áramfelvétel-csökkentő eszköz. S

Figyelt kérdés

Stabilizálja az áramingadozást, ezáltal energiát takarít meg.20-30%-kal csökkenti a villanyszámlát. Önnek csak annyit kell tennie, hogy a villanyórához legközelebb eső konnektorban csatlakoztatja a készüléket. Használata legális.

Nem igazán hiszek az ilyen kütyükben, de sosem lehet tudni.

Akinek van érdemi mondani valója, az ossza már meg velem. Köszönöm :)


2011. ápr. 20. 19:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
Tegyük fel, hogy 10%-al "csökkentette az áramfogyasztást". Miután egy kW 20-22Ft, a rárakódó költség meg 28-30Ft, ezért a "fogyasztáscsökkenés" a teljes számlának kb. 6%-a, ami 8000Ft-os havi díjnál 480Ft, lenne. De miután a háztartásban az induktív terhelések fogyasztása - általában - nem teszik ki a teljes fogyasztás 50%-át, ezért a "megtakarítás" 3%. De miután a meddő teljesítményt csak az ipari fogyasztóknál mérik, ezért ez az egész hókusz-pókusz annak hasznos, aki ezt árulja. Már önmagában az is szemfényvesztés, (hogy ne mondjam marhaság), hogy a bejövő konnektorba dugva, stabilizálja a feszültséget. Ez egyébként sem csökkenti a fogyasztást. Elgondolkodtam, hogy mi lehet ebben a - talán fél kg-os ketyerében, (nem tudom mennyi a súlya, még nem volt a kezemben) de lehet hogy kevés a fantáziám - mint szakembernek, - de el sem tudom képzelni. Mert hát a teljesítmény az teljesítmény, az áramfelvétel az áramfelvétel, amit több módon lehet csökkenteni: Kisebb teljesítményű világítás, ha nem TV-zünk, nem számítógépezünk, nem használunk mosógépet, hűtőt, mosogatógépet, stb. Szóval ez a kütyü annyi mint halottnak a csók.
2012. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 mache válasza:
100%

Emberek!


2 db LED van benne, meg az azokat ellátó, 230 Voltról kb. 2,5 voltra csökkentő 2 ellenállás, 2 szűrődióda plusz egy pici pufferkondi, hogy folyamatosan világítsanak.


Ha a mosógép, ventilátor, szivattyú kevesebb áramot kap, NEM teljesít úgy, egyből észrevennénk.


A VILLANYÓRA PEDIG CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG A HATÁSOS TELJESÍTMÉNYT MÉRI, AMI A SZÁMUNKRA FONTOS FORGÓMOZGÁS, HŰTÉS-FŰTÉS. A HÁLÓZATI VESZTESÉGEKET NEM, AZAZ NEM MÉRIK A LAKOSSÁGI ÓRÁK.


A rosszul szerelt indukciós eszközök meddő teljesítménye a hálózatot és az erőműveket terheli.


Hasznos dolog ezt ESZKÖZÖNKÉNT KOMPENZÁLNI, ami mosógépenként, fénycsövenként és indukciós főzőlaponként 1-1 kb akkora kondi, mint a Power Saver kívülről.


Lehet "csodaszerkentyűket" vásárolni, de kis középiskolás/szakmunkás fizikakönyv-olvasás után, ill. a kütyü szétszedése után nyilvánvaló, hogy áramcsökkentő NEM LÉTEZIK, az eszköz pedig üres és kamu.


[link]

2013. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 estom rstom válasza:
100%

[link]


Tesztelték, szétszedték, láthatod a kapcsolási rajzát is. Igazából ez egy fogyasztó.Ez mindent megmagyaráz. NEM SZABAD megvenni!

Kamu az egész!!

2017. aug. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Marosfalvy alajos válasza:
2017. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A 6- os válaszoló nekem úgy tűnik a válaszával, hogy ő maga a forgalmazó! Én több, mint 40 éve elektromos szakmában dolgozom, de a kb. 10 %- os energiamegtakarítást csak úgy tudtam elérni, hogy az összes izzóimat kicseréltem ledekre úgy kb. 3 évvel ezelőtt. Az ő "mérése" szerintem is egy bla- bla, éppen úgy, mint ez a "teljesítményfokozó"...
2017. nov. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Andráska Béla válasza:

Kamu az egész!

Nincs benne semmi ami csökkentené az áramot. Egy doboz , olvadó biztosíték , kondenzátor , ellenálás és két led.

Ennyi erővel szinte bármelyik töltő lehetne az. És még fogyaszt is!

Átverés az egész.

2017. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Zoltán491 válasza:
0%

Sajnos a válaszok óta forróbb lett a légkör. A magukat "tudományosnak" jelzett írások legalább annyira össze-vissza írnak, mint ahogy a kínai fordításokban hozzá kellene szoknunk. A különböző elemzések is ellentmondóak. -


Egyetlen (valamennyire értelmes) ellentmondó leírás két mérést végez. (A készülék leírása egyértelműen jelzi, hogy különböző fogyasztók esetében más-más lehet a megtakarítás). Ők nem tapasztaltak megtakarítást.


Egy külföldi érdekeltségű, nemzetközi cég kimondja, hogy a cél (tudniillik a fogyasztott áram "megtisztítása") nem lehetetlen, a fogyasztóra is kedvező hatású lenne, és csakugyan kedvezően hatással lenne a villanyórára, de ilyen kicsi készülékkel ez nem megvalósítható. Tehát mérés nélkül, filozófiai okoskodással torkolják le. (Megjegyzésem: ma már a valamikor asztal vagy szoba méretű elektronikai eszközök okos telefon formájában a zsebünkben lehet.)


Ugyanakkor van egy olyan felvétel, ahol teljesen egyértelműen látszik a készülék hatása (hacsak nem csaltak-bűvészkedtek valami módon az eszközökkel). Ott egyértelműen látszik, hogy az árammérő közel feleannyit mutat a készülék használatával, mint nélküle. (Márpedig a teljesítmény - azaz amit mér az óra: feszültség x áramerősség. Igaz, sajnos az áramszolgáltató által ígért 220 V sem állandó, ráadásul nem állandó az ígért 50 Hz frekvencia sem. Ezeket tekercsekkel, kondenzátorokkal ki lehet javítani, ez fizikai tény.


Mivel elektronikai eszköz, természetesen valami fogyasztása magának a készüléknek is van.


Gyakorlatilag tehát csak a használata adhat választ arra, hogy csakugyan takarít-e meg a pénztárcánknak, vagy nem. A többi mellébeszélés, legalábbis nekem úgy tűnik.

2018. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Zoltán491 válasza:
0%

A leírásomban említett bemutató:


https://www.youtube.com/watch?v=lIcyI-juzQw

2018. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
30%-os megtakarítást csak Lajcsi módszerre lehet elérni, de az meg illegális ha lebuksz 100%-os rezsi megtakarításod lesz ,mert a sitten nem te fizeted a villanyt.
2020. ápr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!