Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki hallott a Power saver...

Ki hallott a Power saver villanyszámla csökkentő műszert? Könnyen használható áramfelvétel-csökkentő eszköz. S

Figyelt kérdés

Stabilizálja az áramingadozást, ezáltal energiát takarít meg.20-30%-kal csökkenti a villanyszámlát. Önnek csak annyit kell tennie, hogy a villanyórához legközelebb eső konnektorban csatlakoztatja a készüléket. Használata legális.

Nem igazán hiszek az ilyen kütyükben, de sosem lehet tudni.

Akinek van érdemi mondani valója, az ossza már meg velem. Köszönöm :)


2011. ápr. 20. 19:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit találtam róla:


"Tisztelt dzsar! konkrétan az alábbiak közül melyikre hatásos:indukcios fözölap,sütö,kávéfözö,vasalo,vizforralo,tv,erösitö,dvd játszo,set top box,led izzo"


"Tisztelt janosvitez64! elég szépen összeszedte az indukciós, ohmikus illetve a kapcsolt üzemű tápegységgel rendelkező fogyasztókat. Ezeknél nem müködik. Alapvetően a motorikus jellegű fogyasztóknál müködik. Hütő, szivattyú, stb. üdv és derűs napokat"


Tehát lényegében nem ér semmit.

2011. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, mert a motorikus fogyasztók kapcsán max a cos(fi)-t tudná javítani, de azt a lakossági fogyasztóknál nem is mérik.


Magyarul abszolút semmire se jó.

2011. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

"Stabilizálja az áramingadozást, ezáltal energiát takarít meg"

Már az első mondat egy halandzsa,nem is érdemes továbbolvasni.

2011. ápr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

ez mekkora biznisz már :)

ezek a kis kínaiak mindent legyártanak amit ellehet adni, hihetetlen!

ők tudják a jelszót:20-30%-al csökken a villanyszámlaaaa!!!

na erre melyik kisnyugdíjas mondana nemet? :D

ilyenkor csak azt sajnálom hogy nem nekem jutott eszembe, egy doboz néhány led méter kábel az kijön egy ezresből a vaterán meg 40E-ért árulják :)

2011. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezt sejtettem hogy nem ér semmit. Ez is csak olyan Top Shop-os gagyi cucc. De tény hogy Vaterán pl viszik mint a cukrot. Mondjuk ha jó lenne és valóban ér valamit, megérné azt a 3-5000 Ft-ot. De így akkor tárgytalan. Köszönöm az infókat :)
2011. ápr. 21. 13:07
 6/19 anonim válasza:
11%

Ha tényleg nincs semmi hatása akkor mivel magyarázod azt, hogy nálam kétszer kettő+kettő hetes tesztjein kb. 10 %-os megtakarítást mutattak ki.

Hozzáteszem ez nem a reklám helye, nem foglalkozom a forgalmazásával. Kíváncsiságból szereztem be egyet közvetlenül Kínából 5,9 USD –ért szállítással együtt.

Itthon kb. 4000 HUF-ért árulják ugyanezt.

Az első teszt a következőképpen történt.

Vasárnap este 6 órakor felírtam a villanyóra állását és egy hét múlva szintén, de ekkor bedugtam a készüléket és egy hét múlva vasárnap ismét leolvastam.

Az eltérés kb 10% volt mínuszban.

A második teszt.

Bedugva hagytam a készüléket és minden nap felírtam az óra állását este hatkor egy héten keresztül még a tizedes értékeket is. Egy hét után eltávolítottam a készüléket, és szintén minden nap felírtam az óra állását tizedes pontossággal.

Az eredmény ismét az volt, hogy a heti fogyasztás kb. 10%-al kevesebb volt amikor be volt dugva..

Napokra lebontva szintén ugyanaz volt az eredmény.

A két teszt után bizonyítottnak látom, hogy a készülék tényleg csökkenti a fogyasztást.

Ezekután több rokonomnak és kollégámnak is beszereztem készüléket az előbb említett kínai forrásokból. Mindenkinél kimutatható volt a fogyasztáscsökkenés.

És végére hagytam a legnagyobb bizonyítékomat.

Ezt a készüléket tavaly májusban kezdtem el használni, két hónapja jött meg az éves elszámolás az áramszolgáltatótól.

A tizenkettedik havi élszámoló számlám 300 Forint volt, amit az összeg kicsi voltánál fogva csak a következő számlával kellett kifizetnem. 8500 Ft általánydíjat fizettem eddig.

2011. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 kisszoli58 válasza:
100%

Üdv!

Nagyon meggyőzőNEK TŰNHET egy ilyen bizonyító erjű házi méréssorozat... De én 30 éve foglalkozom ilyen mérésekkel, szinte lehetetlen +/- 10% hibán belül háztartási fogyasztást mérni! Eleve professzionális műszerek kellenek, illetve a fogyasztási szokások (porszívó, mosógép, számítógép stb. mikor hogy vannak ki/be kapcsolva) teljesen meghamisítják a statisztikai számításokat, szóval ez egy HUMBUG. Arra épül az ötlet, hogy ez a +/- 10% eleve benne van az egész villamosenergia rendszerben, vagyis sosem tudod az ellenkezőjét igazolni. Ha INGYEN kapsz ilyet cuccot, akkor se kapcsold be, mert minden kínai bóvli balesetveszélyes!! Fizikailag nem tud a hálózatoddal olyat csinálni, hogy spóroljon! Szóval ÁTVERÉS.

A középkorban ölték egymást az emberek a csodatévő elixérekért, mert nem értettek hozzá. Na ez ugyanaz, csak más szinten. KZ

2011. szept. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Az már igazán elképesztő, hogy nem csak elhiszik az emberek, de még "tudományosan" be is bizonyítják maguknak, hogy hasznos ez a bóvli.
2011. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Brian0 ***** válasza:
79%
Ha energiát szeretnél megtakarítani LED izzót vásárolj. Nagy a választék. Én az interled izzókat használom, a világításon havi 2000 Ft-ot spórolok otthon. Az üzletemben 50 db 50W-os halogén volt. 52.000 Ft volt a villanyszámlám. Elektromos berendezés a lámpákon kívül 1 pénztárgép, semmi más. Kicseréltem erre a 24 smd Led izzóra a halogéneket most 7000 Ft a villanyszámla. Talán ilyeneken érdemesebb lenne gondolkozni. Jah és 4 év garit kaptam rá, szóval nem hiszem, hogy mostanában fog kiégni. Előtte 2-3 hetente cserélgettem a halogéneket. Akkor 150.000 Ft-ot költöttem az 50 izzóra. Ha kiszámolom kb 700 ezret már megspóroltam villanyszámlán és izzókon. Jah és ugyanannyi fényért.
2012. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Motorosmedve válasza:

[link]


Legalább itt "olcsó"... Ennyrért egy dugaljat kapsz itthon... :D

2012. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!