Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik-e ilyen: Napenergiával...

Létezik-e ilyen: Napenergiával töltődő akkumulátor aminek konnektor a kimenete?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, mint például a napelemes mobil töltő, csak nem a töltő a kimenet, hanem egy konnektor. Vagy ez azért nem lehetséges, mert ahhoz nagyon nagy aksi kéne, hogy tartósan működjön?

Elnézést ha hülyét kérdezek, nem értek hozzá...a google meg nem nagyon segített...


2011. febr. 10. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg létezhet.

Megfelelő nagyságú napelem + megfelelő kapacitású akkumulátor + inverter(ami az akku egyenfeszültségét megfelelő nagyságú váltófeszültségre alakítja át).

2011. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Létezik, akkora hogy a háztetőkre építik. Napkollektornak hívják. Egy négyzetméter 40-100W villamos energiát termelhet. Pl egy 3 négyzetméteres már este elbírná a tévét meg a lámpát. Természetesen akkuk és inverterek, töltésvezérlő segítségével. Szerintem kijön 2 millából.
2011. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

He-he :)

Én ebből a mobil-töltőből indultam ki, mert írták róla hogy milyen telefonhoz van hozzá kimenet, és azt nem értettem, hogy miért nem konnektor a kimenete, és akkor bármilyen telót bele lehetne dugni, az eredeti töltőjével...

Ha már egyszer van ilyen kis méretben is...mert értem én hogy nagyban gondolkozva ez drága, sőt nem éri meg,csak gondoltam ha 2 percig megy a számítógép napenergiáról, az is jó érzés lehet... :-)

De ha nem hát nem, köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 10. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!