Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi a gyári dvd, dvd-r és...

Mennyi a gyári dvd, dvd-r és dvd+ valós élettartalma?

Figyelt kérdés

[link]


Valójában mennyi a valós élettartalmuk a gyári, dvd-r és + dvd-nek? az igaz hogy az írott dvd 5 év után olvashatatlan lesz, mik a jelei?


Tudom hogy elavult és satöbbi, csak érdekel ezeknek az élettartalma.



ápr. 3. 20:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Aki válaszól annak köszönöm...
ápr. 3. 20:57
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
A lemeztől függ, van ami néhány év alatt olvashatatlanná válik, más lemezek 30 év elteltével is olvashatók.
ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Sok DVD-m van képekkel, stb-vel és lassan átmásolgatom gépre mert félek hogy tönkremennek. A jele az hogy olvashatatlan lesz. Hogy pontosan mennyi az élettartam azt nehéz megmondani. Függ attól hogy milyen helyen tároltad, páratartalom, hőmérséklet, stb. Függ attól is hogy hányszor vetted elő és használtad, minél többször, annál hamarabb karcos lesz és megjelennek az olvasási hibák. Az sem mindegy milyen minőségű a lemez... sokszor a B minőségű lemezt vettük mert az volt fillérekért. Na azok fognak legelőször tönkremenni.

Pontos számot nem lehet mondani.

Ha van lehetőséged akkor érdemes a lemezeket minél előbb elmenteni. Egy 1 TB-s külső merevlemezre ráfér 200+ DVD-nyi adat.

ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Írott márkák Például: Verbatim, Maxell, Philips.


Gyáriaknál például, Warner, Disney, satöbbi..


Köszönöm az eddigi válaszokat..

ápr. 3. 21:09
 5/12 anonim ***** válasza:

"A Warner Bros. elismerte a problémát, és cserét kínál a hibás DVD-kre"


Ha téged érint írjál nekik. Vagy torrentezd le.

ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nekem vannak 1998-as írott CD-im, 20 éves írott DVD-im, noname kategóriában is, máig jók. Viszont a ma vettek nem biztos hogy 25 év múlva jók lesznek. Redundánsan írd ki őket, azaz, több lemezre is ugyanazt.
ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 2001-ben írták ki egy TDK CD-re a Csisztu pornót és még mindig olvasható.
ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5 kötőjel 30 év. De a legtöbb már 10 éves korában sem olvasható.
ápr. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt előkerült a fiókomból néhány DVD, amiket még 2003 környékén írtam ki. Tok nélkül kallódtak az íróasztalfiókban.


Tökéletes volt mindegyik.

ápr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszát..
ápr. 4. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!