Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Örök életre szóló 1 terabájtos...

Örök életre szóló 1 terabájtos felhőhasználati (Cloud) jog egy megbízható német platformon 50 000 forintért – megérheti?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Google Drive és a OneDrive nekem nem igazán opció, mert egyre több adatom van (és havonta nem szeretnék fizetni örökre) – már 100-200 GB fölött járok. Egyelőre a gépemen tárolom őket, főként képeket utazásokról, emberekről, akikre emlékezni szeretnék, valamint videókat. Arra gondoltam, ideje lenne egy biztonságosabb felhőalapú platformra menteni ezeket. Az örök életre szóló, egyszeri fizetés elég vonzónak tűnik, és az 1 terabájt tárhely nekem hosszú ideig elegendő lenne.


Mit gondoltok, megéri ezt megvenni, kb 51,000 forintért?


ma 15:16
1 2
 1/16 retektorta ***** válasza:
92%
Nyilván nem a pénz számít, hanem az adatok. Ha csődbe megy a cég, akkor mi lesz? Értem, hogy szerinted megbízható, de mi lesz, ha kiderül, hogy nem jött be az üzleti modell? Hány év az örök élet? Nekem mondjuk jó esetben még 30, ha fiatalabb vagy, akkor neked mondjuk még 40-50. Ennyi idő múlva meglesz az a cég? Erre ki vállal garanciát? Én inkább valami más megoldást keresnék.
ma 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

"Semmi sem állandó, csak a változás maga." illetve "Az életben csupán két dolog biztos: a halál és az adó." - így nincs olyan, hogy egy felhőtárhely "örök életre szóló" ajánlatot tesz.


Állíthatja magáról akár egy német platform is, hogy ők mennyire megbízhatóak, de az a cég is becsődölhet, állhat fenn náluk technikai malőr, vagy dönthetnek úgy, hogy a feltöltött tartalmaid - amikbe belenézhetnek - sértenek különböző jogokat vagy a felhasználói irányelveiket.


Éppen ezért a fontos adatokról - a biztonsági mentés 3-2-1 stratégiája szerint - minimum 3 példányban ajánlatos másolatot készíteni, amiből minimum kettő lokális mentés (például hordozható merevlemezre, amit a géphez közel tárolsz) és minimum egyet (ez is lehet külső merevlemez, vagy helyi NAS, bérelt tárhely) távolabb (más helyiségben, épületben,...) tárolsz.


Ha olyan tárhelyet használsz - ilyen például a felhőtárhely - amihez másnak is van hozzáférése, akkor érdemes az oda kerülendő adatokat titkosítani.

Erre vannak célszoftverek - mint például a Cryptomator vagy az Rclone - titkosítóalkalmazások - AESCrypt, GnuPG - de az archiválószoftverek - mint például a 7-Zip vagy a PeaZip - is képesek titkosításra.

ma 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az elsőnek, feleslegesen nem ismételném meg amit mond. Szerintem neked sokkal jobban megérné venni egy HDD-t vagy egy külső merevlemezt. 50 ezer forintért már akár 5TB-osat is kaphatsz.
ma 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Semmikeppen nem tarolnam mar a sajat eszkozomon azokat az adatokat, amiket "orokre" meg akarok tartani. Masreszt ezeket az adatokat igyekszem erosen korlatozni meretben. Ha csinalok egy kirandulason 100 kepet, akkor vesszuk a faradsagot hogy utana egy honappal vagy egy evvel, kivalogatok belole 10-15-ot, azokat elrakom es a tobbit torlom. Az eletben nem lesz senkinek se kedve se ideje arra, hogy ezrevel nezegessse a random kirandulos, csaladi unnepes, tanevzaros vagy akarmi kepeket. Most olyan 15g valogatott fotom van, meg a mult evszazadban kezdve.
ma 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3 Köszi, hogy ezt így megírtad, mert erre nem is gondoltam volna. Valóban, 50 000 forintért már sok tárhelyet lehet így kapni, viszont ha elveszíteném, vagy meghibásodna (beázás, sérülés miatt), akkor mindenképpen kellene egy B terv, hogy a fájlok a felhőben is legyenek, nem?
ma 16:06
 6/16 anonim ***** válasza:

#5: "viszont ha elveszíteném, vagy meghibásodna (beázás, sérülés miatt)"

...ezért kell több - minimum három - példányban menteni.


"hogy a fájlok a felhőben is legyenek, nem?"

Egyrészt a felhőtárhellyel is történhet bármi.

Becsődölhet a cég, náluk is lehet technikai malőr.


Másrészt a felhőtárhelyen levő adatokhoz mások is hozzáférhetnek.

Éppen ezért kell titkosítani.

ma 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Nagy cegeknel nem tortenik "malor". A multkor egyvalaki tudott hozni peldat, amikor cegeknek nyujtott private cloud szolgaltatasban volt adatvesztes. Nem fer hozza mas. Ha hozzaferne, na akkor menne igazan csodbe a szolgaltato. Ezek ugy vigyaznak a felhasznalo adatara mint a szemuk fenyere. Kulonben vege a beveteluknek.
ma 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Nagy cegeknel nem tortenik "malor"."

De:

[link]

[link]

[link]


"Nem fer hozza mas. Ha hozzaferne, na akkor menne igazan csodbe a szolgaltato."

De.

A Google szerződésében például benne van, hogy hozzáférhetnek az adatokhoz, azokat - elvileg anonimizáltan - felhasználhatják statisztikai célokra.

Ha ott jogsértő, vagy a "közösségi irányelveiknek" anyagot találnak, azt törölhetik.


"Kulonben vege a beveteluknek."

Kapnak egy kis büntit, a CEO néz szép szemekkel, hogy "sajnáljuk" és ezzel le van rendezve.

ma 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

Az 1. link valami random ceg, elofordul. A 2. link ugy tunik valoban adatvesztes guglinal, ami a desktop userek kis reszet erintette, es kaptak segitseget a visszaallitashoz. A 3. link nem relevans, nem adatvesztesrol szol.


Jo persze ha valakinek gyilokpornos videoi vannak, az tarolja otthon. Amihez szinten hozzafernek ha nagyon akarnak.


Ja, meg onnantol senki nem tarol naluk semmit, novekedes eselytelen, reszvenyek nullara, rolo le.

ma 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Az 1. link valami random ceg, elofordul."

Aha, egy több százmillió Euro bevételű szolgáltatóról van szó.


"A 2. link ugy tunik valoban adatvesztes guglinal, ami a desktop userek kis reszet erintette"

Szalmabáb érvelési hiba.


"A 3. link nem relevans, nem adatvesztesrol szol."

De, releváns, mert bizonyíték, hogy lehetnek malőrök egy nagy cégnél.


"Jo persze ha valakinek gyilokpornos videoi vannak"

Elég, ha csak a "közösségi irányelveiket" sérted, nem kell hozzá "gyilokpornos video". Hogy mik azok, azt majd ők meghatározzák.


"Ja, meg onnantol senki nem tarol naluk semmit"

Minden big tech cégnek voltak, vannak (és feltehetően lesznek) adatvédelmi botrányaik. Mégis prosperálnak.

ma 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!