Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kipukkadt volna a powerbankem?...

Kipukkadt volna a powerbankem? Vagy mi történhetett?

Figyelt kérdés

Bevezető:

2 év és 1 hónapja van meg ez a powerbankem (lásd lentebbi linkeken). ADATA, tehát minőségi. Mióta megvan, onnantól kezdve minden héten teljesen lemerítettem (0%-ra), majd mióta nagyobb kapacitású powerbankjeim lettek, azóta legalább 5%-ot szoktam hagyni rajta, de 1,5 évig szinte minden alkalommal 0%-ra lemerítettem. (Hamarabb nem tudom töltőre tenni.) 2 telet kibírt, ezalatt értsd: -5 fokban is volt tartós ideig. Nyáron pedig 35-40 fokban.


Képek a powerbankről:

(A repedések közti feketeség kosz.)

Egyedül a 10-es felirat alatt van egy rendkívül minimális felemelkedés, még 1 mm-nyi sincs.

[link]

[link]

[link]

[link]


Semmiféle rendellenességet nem tapasztaltam mindezideig, és legutóbbi töltés (1 hete) alkalmával sem tapasztaltam semmit sem. A legutóbbi feltöltés óta használtam, most 22%-on van. És csak most vettem észre, hogy megrepedt a burok, de szokatlan a repedés iránya. Szerintem az ütődés ki van zárva (jó, legfeljebb 5% esélyt adok rá). Nagy hő közelében nem volt, 7 és 20 fok között volt a legutóbbi töltés óta. Nem tudom, hogy mikor történhetett a repedés, merítés közben vagy állásában, merítés előtt vagy után.

A repedésnél nem érzek semmilyen égett elektromos vagy vegyi szagot (rendkívül szagérzékeny vagyok az ilyen jellegű szagokra, tehát mérvadó az érzékelésem).


Mit tippeltek a leírtak és a látottak alapján? És hány százalékosak a tippjeitek?



#akkumulátor #lithium #lítiumion #Lítium ion akkumulátor
tegnap 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez valamilyen nyomódásnak tűnik elsőre. Nézesd meg szerelővel, aki ilyennel foglalkozik.
tegnap 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól értem hogy 2 év alatt minden nap 100%-ról lemerítetted nullára, majd újra feltöltötted?

Mindezt -5 - 40 fok között?

Technokol ragasztóhoz hasonló szagot nem érzel a powerbankon?

tegnap 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Írta hogy nem érez semmit
tegnap 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az egyik cella kezd felpuffadni.
tegnap 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom szerelőhöz vinni.


Nyomódás lenne? De nem szbályos és nincsen olyan tárgyam, aminek ilyen alakja lenne.



Heti szinten merítettem le 0%-ra és töltöttem fel 100%-ra. Pontosabban 1,5 éven át heti kétszer - ezt nem írtam, most jutott eszembe.


Töltés közben nem volt -5 fok, hanem tároláskor és merítéskor volt ennyi. A 40 fok szintén tárolás és merítés közben volt.

(10 és 25 fok között volt töltve, ami optimálisnak mondható, de az említett -5 és +40 fok nem éppen optimális, de akkoriban nem csinált semmi rendellenességet).



Most észre vettem, hogy ahol meg van repedve, és kiváltképpen ahol kidudorodik, ott az anyag érezhetően puhább. A powerbank egész anyaga kemény, de a repedések környékén a körmömmel nyomot tudok hagyni.

tegnap 19:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem is púposodik?
tegnap 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4-es! Amennyiben így van, mennyi van még hátra a powerbankből?


Töltenétek és használnátok?


6-os! "Egyedül a 10-es felirat alatt van egy rendkívül minimális felemelkedés"

ma 04:20
 8/9 anonim ***** válasza:
ez már elektronikai hulladėk lett tönkre ment ,gyorsan tönkre tetted.
ma 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha van több powerbankod is akkor ne szenvedj ezzel. Tedd olyan helyre ahol nem tud felgyújtani semmit és ne használd többet! Vagy add le elektronikai hulladékként.
ma 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!