Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan indítsam újra a fél...

Hogyan indítsam újra a fél életem, ha megsérült a telefonom?

Figyelt kérdés

A kérdés nem vicc, a googletől a revoluton át már minden fiókba csak úgy lehet belépni, ha a telefonjáról hitelesíti a belépést az ember. A google esetében még telefonszámot sem lehet a fiókhoz rendelni, számítógépről sem enged be, pedig mindenhova tudom a jelszavaimat és a belépőkódjaimat. A google fiókomhoz mondjuk nem jut eszembe a biztonsági kérdésre a válasz (már ha adtam meg valaha ilyet). Bankos app, revolut, hasonlók esetén manapság már nem SMS kód jön, amihez elég lenne a saját működő SIM kártyám egy működő készülékkel, hanem csak appon keresztül enged bármit csinálni. Amibe ugye a tönkrement telefonon vagyok belépve.

Szereztem másik telefont, de mivel az előző kéne mindenhova az első belépéshez, így nem sokkal vagyok előrébb.

Ilyenkor a teendő új e-mail címre regisztráltatni az ügyfélkapumat, és végigjárni az összes bankot és fintech céget, amiknél pénzem van, több napot elszerencsétlenkedve erre, csak mert mindenhez telefonos alkalmazás kell? Komolyan, 2018 óta ez a technológia csak visszafelé fejlődött, nonszensz, hogy ezt csak egy lezárt, biztonságot helyen tartott tartalék telefonnal lehet kiküszöbölni, amibe már jó előre belépek és beregisztrálok mindenbe, amit használok, nehogy A Szentséges Telefon valamikor tönkremenjen én meg hetekig félgőzzel működjek, ellenkező esetben lehet barlangot vagy lakatlan szigetet nézni magamnak.



ma 04:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

bocsi de android telefon első bekapcsolåsnål ha tudod a gmail jelszavad akkor belépve felajånja hogy minden appot ami rėgi telefonodon volt átmásol.

az én uj telefonomra is sikerült igy mindent átmåsolni

és lånyom telefonjåra is .

ma 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem valami iszonyat bonyolult módon, egy laptopot felhasználva akarja ezt megoldani, de így sem tudja, android szintén
ma 06:44
 3/11 Mad Max2 ***** válasza:
100%

bebaszna ha egy tönkrement teelfon miatt nem tudnál sehova belépni:)



Mindenhova be lehet lépni számítógépről is

Más telefonra is le lehet tölteni minden aplikációt


Szerinted, eddig mennyi ember cserélt telefont, mert tönkrement? Ők megoldották, neked is meg kéne tudni oldani


Tudom, tudom, a mai oktatás mellett a mai fiatalok IQ szintje és logikai késége eléggé alacsony fokon van, és a telefonjuk okosabb mint ők, ezért van hogy most hogy a telefonod nélkül meg vagy lőve "agyilag":D

ma 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
80%

"A google fiókomhoz mondjuk nem jut eszembe a biztonsági kérdésre a válasz"


Alap dolog, hogy a fontos Gmail-fiókhoz hozzá kell rendelni a telefonszámot és egy tartalék email-címet is, más szolgáltatónál. Legalább valami freemail.hu / mailbox.hu szintű fiókot (de abba is néha belépni, bár ezek sokáig nem tiltanak le, inaktivitás esetén).

Ellenkező esetben nagyon pofátlanok, hiába adott a jelszó, egyszerűen nem enged be a Gmail, mert "gyanús tevékenység van", holott semmit nem követtem el, spam vagy ilyesmi. Esetleg csak töröltem a böngésző cookie / cache tartalmát, vagy netán újratelepítettem a Windowst, vagy netán másik gépről (is) jelentkeztem be.

Nincs annál irritálóbb, amikor a saját (biztonságos bonyolultságú, védetten tárolt) jelszavammal nem enged be, hülye kifogásokat felmutatva.

ma 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ha jó a jelszó, akkor weben keresztül be tudsz lépni és mindent el tudsz intézni.
ma 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A google-on allits be egy "recovery email"-t es akkor abban az esetben ha nincs nalad a telefonod, oda kuldi a kodot. Ez lehet egy masik gmail fiok is.
ma 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát. Én több telefoncserén vagyok túl, és mindegyikbe ugyanúgy be tudtam lépni ezekre a helyekre. Soha nem volt még olyan, hogy pl a "xiaomi" telefonodra küldünk értesítést, és azzal tudsz belépni.. max olyan volt, hogy a telefonszámra küldenek belépési kódot.
ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt a kérdező az authenticator-os applikációkról beszél, ami csak az adott telefonnal megy.. és egyre több webhely követeli meg, januártól az ügyfélkapu is.
ma 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Google authenticator régen csak készülékhez, de már fiókhoz is engedi csatolni a kódokat. Egyébként én is tartok tőle, ha elmegy valamiért az authenticator, akkor mi lesz? Ezért egy másik telefonon is telepítve van, azon is elérhető minden kód, ha bedöglene az ami napi használatban van.
ma 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor nem köti telefonhoz?
ma 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!