Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan indítsam újra a fél...

Hogyan indítsam újra a fél életem, ha megsérült a telefonom?

Figyelt kérdés

A kérdés nem vicc, a googletől a revoluton át már minden fiókba csak úgy lehet belépni, ha a telefonjáról hitelesíti a belépést az ember. A google esetében még telefonszámot sem lehet a fiókhoz rendelni, számítógépről sem enged be, pedig mindenhova tudom a jelszavaimat és a belépőkódjaimat. A google fiókomhoz mondjuk nem jut eszembe a biztonsági kérdésre a válasz (már ha adtam meg valaha ilyet). Bankos app, revolut, hasonlók esetén manapság már nem SMS kód jön, amihez elég lenne a saját működő SIM kártyám egy működő készülékkel, hanem csak appon keresztül enged bármit csinálni. Amibe ugye a tönkrement telefonon vagyok belépve.

Szereztem másik telefont, de mivel az előző kéne mindenhova az első belépéshez, így nem sokkal vagyok előrébb.

Ilyenkor a teendő új e-mail címre regisztráltatni az ügyfélkapumat, és végigjárni az összes bankot és fintech céget, amiknél pénzem van, több napot elszerencsétlenkedve erre, csak mert mindenhez telefonos alkalmazás kell? Komolyan, 2018 óta ez a technológia csak visszafelé fejlődött, nonszensz, hogy ezt csak egy lezárt, biztonságot helyen tartott tartalék telefonnal lehet kiküszöbölni, amibe már jó előre belépek és beregisztrálok mindenbe, amit használok, nehogy A Szentséges Telefon valamikor tönkremenjen én meg hetekig félgőzzel működjek, ellenkező esetben lehet barlangot vagy lakatlan szigetet nézni magamnak.



ma 04:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Huh, na várjatok, úgy látom, nem volt érthető, amit írtam, elég fáradt voltam meg dühös is.


Minden jelszavamat tudom, de AZ NEM ELÉG.

Telefonszámot hozzárendelni akkor tudnék bármihez, ha egy másik eszközön, AMIN MÁR BE VAGYOK LÉPVE, hitelesítem a jelszavas belépést.

Egyik fiók sem értesített előre arról, hogy ez lesz, ha nem adom meg a számomat vagy egy másik e-mail címet vagy bármit, és tizenéven keresztül tökéletesen elég volt a jelszó. Ez így ebben a formában baromi inkorrekt, mert nem tudtam előre beállítani ezeket a dolgokat.


A kilences válaszoló tökéletesen összefoglalta a helyzet abszurditását, van egy telefonod, amin a feloldó minta / arcfelismerés / ujjlenyomat kapásból csak téged enged be (feltéve, hogy van annyi eszed, hogy használsz képernyőzárat, nálam ez alap), emellett még jelszó is védi az összes fiókodat, de neeeem, ez nem elég, még otthon, trezorban kell tartani még egy készüléket, ha esetleg a napi használós tönkremegy.


Kb. 2020 előtt semmi ilyen baromság fel sem merült, működött minden, ahogy kellett.

ma 13:35
 12/13 anonim ***** válasza:
Tavaly cseréltem Telefont és Gond nélkül az Email jelszavamat tudom igy be tudtam lépni átmásolta nekem AZ uj telefonomra Minden appot bankit IS ,tegyük hozzá nem magyarországon élek .
ma 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szirty ***** válasza:

Nem szabad egy eszköztől ennyire függővé válni. Mindig kell hogy legyen "B" terv.

Főleg ha sok múlik rajta...

ma 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!