Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Minden villanyoszlopon 3...

Minden villanyoszlopon 3 fázis, 400V van ahol már nem szigeteletlen, magas feszültségű kábel, hanem szigetelt, 400 V vonali feszültségű kábel van vagy vannak olyan utcák, ahova csupán 1 fázis van bevezetve?

Figyelt kérdés
Alapvetően könnyen bővíthető egy átlagos infrastruktúrájú lakott területen levő ház 3 fázisra?

#fázis #Villamos infrastruktúra #Villamos hálózatok
tegnap 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában beviszik mindenhova a 3 fázist, mert így lehet biztosítani a terhelés elosztását. Nem minden házat kötnek ugyanarra a fázisra.
tegnap 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

230/400 V energetikai szempontból kisfeszültségnek számító kategória.

50 V alatt törpefeszültség

1-35 kV (vonali) középfeszültség, felette nagyfeszültség.

Noha vannak finomabb részletek, AC/DC stb., vagy újabban 1000 V felett már nagyfeszültséget értelmeznek, de hagyjuk, engem sem érdekel annyira, hogy ezzel töltsük az időt.

tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem is írtam, hogy a 400V magas feszültség lenne. De szerintem se töltsük ezzel az időt, a lényeg, hogy ebben is konszenzus van közöttünk, akár csak abban, hogy a 400V-ot kisfeszültségnek értelmezzük.
tegnap 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!