Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan kültéri kamera,...

Van olyan kültéri kamera, amit távolról lehet megnézni, esetleg irányatni, és sim kártyával, mobilnettel működik?

Figyelt kérdés
aug. 27. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Csak a saját portádat kamerázhatod. Nem irányíthatod közterületre, szomszédra, sehova.
aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bármelyik kültéri, hálózati IP kamera megfelelő lehet a célra (így nagyobb választékból tudsz választani, mintha kifejezetten mobilnetes modemmel egybeépített változatot keresnél), csak össze kell kötni egy 4G routerrel (pár példa: [link] vagy: [link] vagy: [link] ).


Ha mozgatni is szeretnéd, akkor az úgynevezett PTZ (pan-tilt-zoom) IP-kamerák környékén nézz szét.

aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1

Kivétel a kaputelefonhoz tartozó kamera, de az is csak kb 1 méteres távolságon belül készíthet éles képet közterületen.


2

Köszi.

Úgy látom értesz hozzá, részletezem.

Mit ajánlasz erre?

Most a cél hogy minnél olcsóbban tudjak napi 1 db állapotmegfigyelő fényképet megnézni a telekről (áram, van). Még csak videófelvétel sem szükséges.

Úgy néztem, hogy a legolcsóbb lehetőség a feltöltőkártyás mobilnet.

1000Ft/2GB

Most a modem árát is megspórolnám, ha lehet.



Később több biztonsági kamera telepítése is tervben van, több telekre is.

Akár még okos konnektorral irányított öntözőrendszer is, de most szűkös a keretem.

aug. 27. 14:20
 4/13 anonim ***** válasza:

#3: A probléma az, hogy nagyon helyzetfüggő egy ilyen rendszerhez való kamera választása. Kérdés hogy milyen távolról mekkora területet kellene látnia a kamerának (ez befolyásolja a szükséges optika fókusztávolságát), kérdés, hogy hogy megoldható-e a helyi áramellátása (szóval van-e a kamerához közel hálózati csatlakozó aljzat), vagy vinni kell oda áramot is, szükség van-e éjjeli megfigyelési képességre, stb...


"Később több biztonsági kamera telepítése is tervben van,"

Akkor egy központi rögzítő (NVR) is ajánlott, az össze tudja fogni a kamerákat, és helyi rögzítést is biztosít.


"Akár még okos konnektorral irányított öntözőrendszer is"

Ezen és az előbbi állítás miatt a 4G router fontos, így több eszközt lehet egy hálózatba kötni.

aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2 megapixeles képen is kivehető, amit tudni akarok.

Egy méteres körön belül el tudom helyezni amit látni akarok.

A kirakott "csalétket" nem lopták-e el, a növények levelei nem hervadtak-e.

2 és 10 méteres fókusztávolság is jó.

Áram van.

Most nem kell éjjeli megfigyelés.


Ahogy írtam most az olcsóság lenne a legfontosabb.

aug. 27. 15:56
 6/13 anonim válasza:
Van. De a probléma az lesz, hogy bár a kamera tud küldeni mondjuk mozgásról képet vagy videót a mobil net segítségével egy tárhelyre, de te nem fogsz tudni rájelentkezni távolról, mert nem fogod tudni a kamera IP-jét. A mobil net IP címeit dinamikusan változtatják, ráadásul carrier-grade NAT-ot használnak, szóval más IP-t kap belül a SIM kártya, mint amit az internet felé mutat. Akkor fogod tudni megoldani, ha a kamera oldalon egy kis helyi linuxos trükköt alkalmazol, ami magával hozza, hogy 24/7-ben kell hogy fusson egy linux, amihez villany kell, meg konnektor meg még más is és , és már nem is éri meg vele vesződni.
aug. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"de te nem fogsz tudni rájelentkezni távolról, mert nem fogod tudni a kamera IP-jét A mobil net IP címeit dinamikusan változtatják,"

A DDNS ezt megoldja.


"ráadásul carrier-grade NAT-ot használnak, szóval más IP-t kap belül a SIM kártya, mint amit az internet felé mutat."

Ez esetben egy bérelt/felhőtárhelyre fel lehet tölteni az inkriminált képeket - erre sok IP-kamera/NVR lehetőséget biztosít.


"ami magával hozza, hogy 24/7-ben kell hogy fusson egy linux, amihez villany kell, meg konnektor meg még más is és , és már nem is éri meg vele vesződni."

A biztonság megéri a vesződést.

aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
7-es. Elméletben igaz amiket írsz. Gyakorlatban egy gyötrelem. Persze, hogy kinek mennyit ér meg ebben a formában az relatív, mint ahogy az is, hogy mi a gyötrelem és mi nem az. Nekem az volt. Másnak lehet nem lenne.
aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Elméletben igaz amiket írsz. Gyakorlatban egy gyötrelem. "

Nem csak elmélet, gyakorlat. Érteni kell hozzá, vagy megbízni olyat aki megcsinálja.


"Nekem az volt."

A saját inkompetenciádból eredő frusztráltságodat ne itt éld ki. Megoldások kellenek, nem nyafogások, azokkal nem lehet előre haldani.

aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És tudtok valami megoldást feltölthetős mobilnettel távolról elérhető kamerára?

(Nem vagyok informatikus.)

aug. 29. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!