Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy gree comfort x 3,5kw...

Hargitai János kérdése:

Egy gree comfort x 3,5kw klíma kültéri egységben újkorában mekkora nyomással van betöltve a hűtőközeg??

Figyelt kérdés

Korábban le kellett szerelni a klímát felújítás miatt, és eközben valamennyi gáz biztosan megszökött mert percekig sziszegett a megbontott cső, mire rendesen meg lett húzva a kültérin az elzáró szelep. Most újra fel lett szerelve és az első indítás elött lelestem hogy 19,5 bar a hűtőközeg nyomása a rendszerben.

A dolog működik hűt, ahogy meg tudom ítélni nem is rosszúl. Nem ír hibakódot, de izgat a gondolat hogy ha meglenne a teljes töltet esetleg mégjobban tudna hűteni.


Továbbá támasszátok aká, vagy cáfoljátok meg, úgy vélem a hűtőközeg tömege arányosan nő annak nyomásával, adott térfogat esetén. Mert ha nem akkor nem tudom hogyan lehet kitalálni a betöltendő mennyiséget.



júl. 19. 17:14
 1/3 DK-s ***** válasza:

19,5 bár sziszegett? 🤣


Úgy fütyülne mint a rigó.

júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, arányosan nő a tömege. Alapvetően a nyomás fogalma is: térfogatra/területre eső tömeg.

Ha nem ír hibakódot én hagynám.

júl. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"a hűtőközeg tömege arányosan nő annak nyomásával, adott térfogat esetén."

#2-nek.

Ne adj tanácsot és messze kerüld el a hűtő alkalmatosságokat.

Egy hűtőközeg palackban a nyomás nem függ a benne lévő hűtőközeg mennyiségétől ha: van benne akár minimális mennyiségű folyadékrész és nem nem haladja meg a palackba tölthető maximális mennyiséget.

Fentiekben feltétel: hogy a hőmérséklet min-max töltetnél ugyanaz.

Folyadék mennyiségétől függetlenül a nyomás változik, ha a hőmérséklet is változik.

aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!