Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Panelba 2. Emeletre kimernétek...

Panelba 2. Emeletre kimernétek ti rakni a klímát vagy klímással csináltatnátok?

Figyelt kérdés

Ablakból kell szerelni második emeletre 12 méter csőhosszal, így rohadt drága ajánlatokat kapok még úgy is ha én hozom az olcsóbb kategóriájú klímát.


Van egy ismerősöm, aki nem klíma szerelő de ő azt mondta ő is megtudja csinálni jóval olcsóbban. Csak félek, ha gond van és leesik a kültéri biztos halál akire rá esik, ezért adnám inkább a feladatot klímásnak. Mégis csak biztosabb ha egy szaki rakja fel.


Arra is gondoltam, hogy élő csövezünk mindent és egy alap szerelésre hívom ki a szakit és felrakja a kültérit ablakból (mert nincs erkély).


Ti hogy járnátok el?



aug. 17. 21:08
1 2
 11/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#4 nem tudsz mit csinalni


remelhetoleg ha marad is a meleg de melegebb mar nem lesz

ha eddig 40 fokban kibirtatok ki lehet tovabb is


addig amig olcsobbat nem talaltok

hidegebb idobe biztos olcsobban csinaljak meg veszelyesebb helyeken is

nem is a veszely hanem a felszereles es annak hasznalatat kell megfizetni ha falon kell pokoskodni


ha te minden nelkul megtudjatok oldani es csak leestek, paran

es nem gond

meh emlitett klima leeses

nem tudom ha ez eleve felmerul mar kizaro ok mivel akkor nem tudjatok hogy kell rogziteni

aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igazad van. Várunk még, ha vége a nyárnak újra próbáljuk.
aug. 17. 22:00
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

A klímaszerelő azért tolja fel az árakat, mert nagy a kereslet, így lehet szabályozni a piacot. Ha van 100 megrendelő, és megduplázza az árakat, akkor 60 visszalép. Így kevesebb megrendeléssel is a pénzénél marad.

Ha a hivatalos részét nézzük, klímaszerelőnek kell lepapíroznia a szerelést, egyrészt a gari miatt, másrészt a bejelentés miatt.

Ezen felül ahogyan említették, a társasházi jogi oldalról nézve valóban írásos hozzájárulás kellene a felszereléshez.

Persze sokan megpróbálják kijátszani, arra hivatkozva hogy más is így csinálja.

De ha a társasház akarná, polgári peres eljárásban kötelezhetne a leszerelésre, vagy leszereltethetné a te költségedre is akár. Van ahol megteszik.

Szóval igen, vannak illegális megoldások, és mindenhol vannak olyanok, akiket nem érdekelnek a szabályok. Az emberek 80 százalékának meg augusztusban jut eszébe hogy melege van. Én a sajátomat áprilisban szereltettem, amikor ráadásul még kedvezményes áron, 2 klímát összesen 80 ezerért felraktak anyaggal együtt.

Szóval ha gerinctelen módon akarsz viselkedni, akkor rakasd fel a haveroddal. A klímások nagy valószínűséggel nem lesznek partnerek a részmegoldásokban és a papírozásban ha az nem szabályos.

aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Zzzoli ***** válasza:
62%
12 méter csövezésnél hűtőközeget is szükséges rátölteni, mert a gyári töltet 5-7 méter csőig elegendő, klímától függ, le van írva a specifikációiban.
aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem is értem, klímás nélkül hogy akarod megcsinálni. Én akkor is klímásnak szólnék, ha a földszintre kéne kitenni, mert nincs hozzá egy csomó szerszámom (peremező, vákumozó szivattyú, speciális fúrószárak, stb.) és egy szerelésért nem fogok kitanulni egy szakmát meg beszerezni a szükséges szerszámokat, bármennyire ezermesternek tartom is magam.
aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!