Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Panelba 2. Emeletre kimernétek...

Panelba 2. Emeletre kimernétek ti rakni a klímát vagy klímással csináltatnátok?

Figyelt kérdés

Ablakból kell szerelni második emeletre 12 méter csőhosszal, így rohadt drága ajánlatokat kapok még úgy is ha én hozom az olcsóbb kategóriájú klímát.


Van egy ismerősöm, aki nem klíma szerelő de ő azt mondta ő is megtudja csinálni jóval olcsóbban. Csak félek, ha gond van és leesik a kültéri biztos halál akire rá esik, ezért adnám inkább a feladatot klímásnak. Mégis csak biztosabb ha egy szaki rakja fel.


Arra is gondoltam, hogy élő csövezünk mindent és egy alap szerelésre hívom ki a szakit és felrakja a kültérit ablakból (mert nincs erkély).


Ti hogy járnátok el?



aug. 17. 21:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki ide trollkodik.. nem vagyunk tehetősek de elviselhetetlen a hőség panelban :(
aug. 17. 21:12
 2/15 Mad Max2 ***** válasza:
92%

Egy klima ára kb 250 ezertől indul


a beszerelési dij kb 60-80 ezer forint


szerintem megéri azt a 60 ezret kifizetni annak aki ért hozzá, ráadásul ugy méga garancia is érvényes lesz.

aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
bukod a garit ha nem klímás rakja fel. Elég komolyan szabályozott: [link]
aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

4/ sajnos ennyiért nem teszi fel senki.


12 méter csövezés szükséges hogy arra az oldalra tudjuk rakni a kültérit, ahol mindenkinek van.


Ennek ára kb 140-160 ezer Ft (csak a szerelés).

aug. 17. 21:30
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

#4 a klímások helyeken mostanság rengeteget eltudnak kérni. Ennél jóval többet. Én is meglepődtem. De hát minden nyár üzlet nekik.


Egyébként a panel vasbeton szerkezet elég masszív. Bizd meg vele a szakembert. Már csak a tapasztalat és az eszközök miatt. Könnyebben áttudja majd fúrni.

aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Mad Max2 ***** válasza:
34%

Annaka helységnek az ablaka alá rakja a klimás a kültérit amibe a beltérit akarod rakni


Nem kell ezt túl bonyolítanod, mert nem értesz hozzá


Hívj fel egy klimás céget, kimennek felmérik megmondják mennyi az annyi


Ne kókányoljatok már bakker


lehet igy drágább és szarabb is lesz mintha szaki rakja fel

aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

9/ nem így működik ez! Közös képviselői engedély, látkép stb... Ez egy társas ház.


Azért kösz, hogy próbáltál válaszolni de kettőből sajna 0.

aug. 17. 21:36
 8/15 Mad Max2 ***** válasza:
14%

Panelháznál semmi sem szabályozza hova teheted a klimát


Nálam a nagyszoba déli oldalon van az erkély mellett a falra rakták, az északi oldalon van két kis szoba ott meg a franciaerkély meletti falra.


Nem kell engedély a közösképviselőtől

Fel kell rakni az ablak alá azt annyi

aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Panelben a falat se furhatnád át, mert közös tulajdon.... Szóval, de kell, csak nem mindenhol tartják be a törvényeket és a jogszabályokat
aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Mad Max2 ***** válasza:
11%
:DDDDDDDDD
aug. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!