Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan készültök fel különböző...

Hogyan készültök fel különböző szolgáltatás kieséses helyzetekre?

Figyelt kérdés

Ide értve az áramszünetet, Internet kiesést, vízellátás kimaradását, üzemanyag ellátási problémákat, banki szolgáltatások kimaradását.


Érdekel a rövid szolgáltatás kiesésre való felkészülés (max 1 nap)

Tartósabb szolgáltatás kiesést (max 1 hét)


Itthon ugye pl a villany kiesése akár néhány napra nem példa nélküli az elmúlt években.



júl. 26. 10:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%
8-ra: egy szóval sem mondtam, hogy dugóban ülök. A 20 perc dugó nélkül értendő. 2 település között meg nincs járda. És különben is, miért kell mindenkire a biciklit ilyen erőszakosan megpróbálni ráerőtetni??? És aki nem tud fennmaradni biztonságosan a kerékpáron? (Én fiatal koromban kerékpároztam hobbiból, de munkába, autóút szélén eszemben sem lenne soha)
júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A kerékpár mindig az adott feltételek függvénye, mivel sajnos nem épült ki olyan hálózata a kerékpárutaknak, ami bárki számára megoldást jelenthetne.

Voltaképpen a Kádár-korszakban kellett volna ezt már elkezdeni (meg utána is karbantartani az úthibákat), de volt egy olyan koncepció, hogy pár percenként jártak a buszok és a többi, ami a tömegnek jó volt. Kerékpárutakkal egyáltalán nem foglalkozott a kormány akkoriban.

(Sőt, házakat építettek szinte parkolóhelyek nélkül, mert minek az.)

Plusz, számos feltétel közrejátszik, az autót gyakran esernyő helyett is használjuk, rossz az idő, nem mellékes a távolság sem.

Kerékpárral leizzadhat az ember, e-rollerrel akár öltönyben is mehetsz érettségizni (ha van út), az sem mindegy.

Pedelec kerékpár is jó, de hova teszed, problémák tárháza, amit mindig az egyedi / egyéni feltételek befolyásolnak.

Alapvetően tényleg kár is szóba hozni, ha nem arról szól a téma, hiszen nem alkalmazható minden esetre.

júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
31%
Persze, Budapesten kétféle biciklis van: kaszkadőr és kamikaze. Ott tényleg nem érdemes bringázni.
júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%

Általánosságban a rövid távú problémákat némi előrelátással, a hosszabb távúakat meg találékonysággal igyekszem orvosolni, bár igazán hosszabb távúra még szerencsére nem volt példa.


Áramszünet: mióta reális áron elérhetőek, mindig is vannak "tölthető elemeim", powerbankjaim, ezekkel a kis fogyasztású eszközök kibírják egy kis ideig. A nagyobb fogyasztókat meg addig valahogy mellőzzük, igazából egyikük sem létfontosságú. Főzni úgy is tudunk, mert gáztűzhelyünk van.

Viszont miután a nyár eddigi részében átlagosan 2-3 naponta volt kisebb-nagyobb áramkimaradás nálunk (igaz, a legtöbb nem tartott tovább 1 percnél), tervezem szünetmentes tápegység beszerzését az asztali számítógéphez, meg a tévéhez. (Energiaigényesebb fogyasztóknál, hűtőnél, mosógépnél nem hiszem, hogy sokat érnék vele..)

A notebookom egyébként is kibír közel egy napot akkumulátorról, tablet, telefon több napot is.

A világítás meg megoldható zseblámpával, van itthon néhány gyertya, illetve kis ideig a mobiltelefon zseblámpája is szóba jöhet (legalább addig, ameddig a gyertyákat elő nem kotrom).

Hosszú távú kimaradás esetén meg értek annyit az elektronikához, és van pár kisebb napcellám, hogy mondjuk egy napelemes töltőt összefabrikáljak. Nyilván a nagyfogyasztókon az sem segít, de rádió, meg mobil lesz.


Internet: a telefonomon van mobilnet, illetve van egy USB mobilmodemem is, nem a csúcsok csúcsa, de a semminél több. Nem fogok azon fullHD filmet nézni, de ahhoz, hogy e-mailt írjak-olvassak, üzenetet írjak, vagy információt keressek, tökéletes.

Ha végképp sehogy ne lenne internet, a lényegesebb ismerősöknek, rokonoknak, barátnőmnek ismerem más elérhetőségeiket is: telefonon, levélben, vagy személyesen is tudjuk tartani a kapcsolatot.

Meg bár nem valószínű, hogy valaha szükség lesz rá, de azért le van töltve a Briar meg a Bridgefy.


Vízkimaradás: ha előre tudjuk, hogy lesz, általában kiengedünk annyi vizet, amennyi arra az időre iváshoz, főzéshez, meg alapvető tisztálkodáshoz kellhet, meg általában szokott lenni itthon szóda, és/vagy ásványvíz. Az öntözéshez (faluban, kertes házban élünk) úgyis gyűjtjük az esővizet, azzal pl. a vécét is le lehet húzni.

Hosszabb távon meg az esővízgyűjtése (nyilván nem ugyanabba az ereszhez kapcsolt hordóban, mint amiben az öntözővízet gyűjtjük) lehet megoldás, illetve a 30 éve befedett kutat is megnyitnánk... Forralás és szűrés után simán iható az a víz, de lehet, hogy még anélkül is. Tisztálkodásra meg tökéletes.

(Huzamosabb vízhiány esetén egyébként is valószínűleg a lakosságnak osztanának lajtos kocsikból bizonyos mennyiségű vizet.)


Üzemanyag: gépjárművünk nincs, így ez közvetlenül majdnem, hogy irreleváns. Egyedül a fűnyíró, és a láncfűrész az, ami benzint fogyasztana, egyik sem létszükséglet.

Közvetetten, ha mondjuk a tömegközlekedés is leállna (bár pont átmegy a falun egy villamosított vasútvonal, igaz, jócskán a falu szélén), akkor meg ott van a jó öreg bicikli. Busszal a környék fantaszti8kus fejlődése miatt már így is 40 perc aljutni a munkahelyemig (15 km), bringával kb. egy óra. És nem, nem csak gyorsforgalmú úton lehet biciklizni...


Banki szolgáltatások: én mondjuk szeretek mindent elektronikusan intézni, de ennek ellenére azért némi készpénz mindig van nálam, főleg, miután a drága bankom egyszer már eljátszotta, hogy napokig nem működött, és a fizetésemet is csak késve kaptam meg.

Ha meg huzamosabb idejú a szolgáltatáskiesés, arra biztos lesz valami rendszerszintű áthidaló megoldás.


Tévé: eleve Mindig TV Prémium előfizető vagyok, ha meg leállna az adótorony, igazából egy jobb antennával a másik irányban található gerincadó is fogható, illetve online is lehet nézni.


Élelmiszer: nekem eleve alapelvem, hogy legyen itthon tartós élelmiszer. No, nem az vagyok azért, aki a világvégére készül, de úgy gondolom, egyáltalán nem hátrány, ha nem kell kétségbeesni, ha mondjuk úgy alakul, hogy 1-2 napig valami miatt nem tudunk boltba menni. Amikor jött a COVID, kijárási korlátozás, miegymás, és mindenki pánikolt, hogy nem lesz mit enni, meg hiánycikk volt már a boltok polcain a liszt és cukor, én meg tök nyugodtan nyugtáztam, hogy akkor sem lenne baj, ha hetekig ne lenne bolt.


Szóval... bár nem valószínű, hogy valami tartósabb technikai összeomlás következne be, de nem félek attól, hogy ha mégüs beüt a baj, akkor ne tudnánk feltalálni magunkat.

júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%

"Nyugatabbra költözéssel lehet ezekre a problémákra nem felkészülni, hanem elkerülni őket."

Mert olyanok szolgáltatáskiesések nálunk még sosem voltak, mint a new yorki, vagy a kaliforniai, vagy a texasi áramkimaradások.

júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%
Sehogy. Nem tartom szükségesnek.
júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!