Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan készültök fel különböző...

Hogyan készültök fel különböző szolgáltatás kieséses helyzetekre?

Figyelt kérdés

Ide értve az áramszünetet, Internet kiesést, vízellátás kimaradását, üzemanyag ellátási problémákat, banki szolgáltatások kimaradását.


Érdekel a rövid szolgáltatás kiesésre való felkészülés (max 1 nap)

Tartósabb szolgáltatás kiesést (max 1 hét)


Itthon ugye pl a villany kiesése akár néhány napra nem példa nélküli az elmúlt években.



júl. 26. 10:43
A kérdező szavazást indított:
Nem készülök fel, nem érdekel
Kisebb dolgokat tettem rövid távú kimaradás ellen
Komolyabban felkészültem, akár hosszabb szolgáltatás kiesés esetére
13 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Áramszünet - eddig soha nem volt 8 óránál hosszabb. Ilyenkor be kell mennem az irodába, hogy tudjak dolgozni. Nem nyitogatjuk a hűtőt, előre főzök

Internet - korlátlan mobilnetem van, arról osztom meg

Víz - mindig van itthon néhány palack ásványvíz

Bank - ha van határidős utalás, akkor a kiesés előtt elintézem


Eddig csak internetnél volt több napos kimaradás

júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Áramszünet - van aggregátorunk, ha valami miatt muszáj lenne. Bár egy éve nincs benne üzemanyag, így ha egyszer csak kéne el kéne menni tankolni.


Gáz - A légkondi tud fűteni is.


Internet - Mobilnet. Bár nem korlátlan, azt a pár órát kibírjuk vele. Nyilván ilyenkor nincs letöltögetés, videózás.


Tévé - Be van hangolva az ingyenes MinDig TV. 2022-ben pont volt egy több órás Digi leállás ami belelógott a foci Vb közvetítésbe, akkor használtam utoljára.


Víz - Van kút. Bár nincs bevizsgálva, gyerekkoromban többször ittam belőle és élek. Bár ez nem most volt.

júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

áramszünet:

Ha tudom előre, tervezett karbantartás, akkor igyekszem elfogyasztani a hűtőben tárolt élelmiszereket, előre feltöltöm a power bankot, telefont, úgy tervezem a napot, hogy ne legyek otthon, amíg tart a szolgáltatás-kiesés.

Ha nem tudom előre, akkor azonnal hívom a szolgáltatót, hogy megkezdhessék a hiba elhárítását és információt kaphassak a kiesés időtartamáról. A hűtőt nem nyitogatom, hogy ne melegedjen fel a tartalma.

Hosszabb kiesés esetére van elemes rádió és tartalék elemek, hogy halljam a híreket.


internet:

Ha a vezetékes kiesik, van mobil és fordítva is. A mobilnetet hotspottal osztom, ha szükséges. Ha hiba van, azonnal bejelentem a szolgáltatónak.


vízellátás:

Tervezett szolgáltatás-kiesés esetén előre feltöltöm a kádat, vödröket, fazekakat, palackokat, hogy legyen mit inni, mivel főzni és wc-t leönteni.

Hiba esetén azonnal bejelentem a szolgáltatónak. Ha az utcai kutak működnek, onnan is vihetek vizet palackban vagy a boltból ásványvizet, bár az drága kézmosáshoz vagy nagyobb fogyasztáshoz.

Hosszabb kiesés esetén az esővízgyűjtés praktikus lehet és a közeli természetes felszíni vizek ismerete vagy családi háznál, ha van kút. A forralás, neomagnol vagy hyperol tabletták jól jöhetnek.


üzemanyag:

Egy bicikli praktikus lehet.


banki szolgáltatások:

Kell annyi készpénzt is tartani, amivel pár bevásárlást, számlát ki tud az ember fizetni.

júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

áramszünet - még sosem volt komolyabb, a hűtő / fagyasztó 11 órán át bírja, a többi nem létkérdés, vannak nagyobb elemlámpáink és elemeink hozzá.

Internet kiesés - vezetékes volt 2-3 napig, semmi fennakadást nem okozott, mobilnet volt a telefonomon. Ha nem lett volna, azt is kibírtam volna.

vízellátás - nem volt komolyabb kimaradás. Van fúrt kút (télen persze le van állítva), innivalók vannak itthon (ásványvíz)

üzemanyag - fél tanknál rátankolok, amúgy benzint nem akarok tartani itthon. Ez azért jelentene némi problémát, mert autóval járok dolgozni, ami autóval 20 perc, tömegközlekedéssel úgy 80 lenne...

bank - csak pár órás kimaradások voltak eddig. kb. 2 havonta 1 alkalommal használok netbankot, kártyával szoktam fizetni, de szinte mindig van nálam kp is.

júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Áramszünet: Tervezett áramszünet esetén arra az időre inkább elmegyünk valahova. A leghosszabb váratlan áramszünet eddig 15 órás volt egy óriási vihar után, amikor a fél város áram nélkül maradt. Akkor épp befejeztem a munkát és éjszaka sötétben aludtunk, másnap meg be kellett mennem az irodába.

Ha most lenne ilyen, akkor adnék magamnak egy szabadnapot, mivel külföldre dolgozom.


Víz: Szinte sose marad ki, de mindig van itthon pár palack víz és gyümölcslé


Net: Sosem volt még 2-3 óránál hosszabb kimaradás (leszámítva a fenti áramszünetes esetet), de egy hosszabb kimaradás esetén szintén inkább elmennénk valamerre.


Bank: Ha leállás van, elintézem előre az utalásokat és esetleg veszek fel készpénzt, ha kell.

júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az ásványvíz az csak rövid időre megoldás. Mindent elvisznek a boltból, ha egy kis baj van, emlékezzünk a covid és a kakapapír esetére.

Most a nagy hőség második hetében már látszott, hogy még max. két hét és puff az ásványvíz. Tartósnak hitt vízhiány esetén ez 3 nap lett volna.

júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

"autóval járok dolgozni, ami autóval 20 perc, tömegközlekedéssel úgy 80 lenne"

Biciklivel meg 30 perc...

júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
7-nek "Biciklivel meg 30 perc" - persze, ha közben nem ütnek el az út szélén:( Eszem ágában sem lenne az életemet kockáztatni azzal, hogy autók mellett kerékpározzak! Arról nem is szólva, hogy napi 1 órán át szívhatnám a kipufogógázt közvetlen közelről.
júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Nyugatabbra költözéssel lehet ezekre a problémákra nem felkészülni, hanem elkerülni őket.
júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

#8 Én éveken át jártam biciklivel melóba. Az a táv, ami a reggeli/délutáni dugóban kocsival 20 perc volt, biciklivel sem volt több.

Ja, és eszem ágában nem lett volna az autók között biciklizni, hanem bicikliút, ahol meg az nincs, ott a járdán. Igaz, ez nem Büdipest, abba a mocskos, őrült városba sose költöznék.

júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!