Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jelszinttel kapcsolatos...

Jelszinttel kapcsolatos kérdés MIC / LINE / AUX ?

Figyelt kérdés

Következő a felállás:

Egy kis beszélgetés hanganyagát úgy tervezem rögzíteni, hogy a keverő fogadja a 4 MIC jelet, viszont abból LINE megy ki.


És az a nagy kérdésem, hogy vajon a LINE jelszintet tudja kezelni a diktafon MIC bemenete vagy sok lesz neki és így torzul a hang?


A MIC / LINE / AUX jelszintek nemzetközi standard értékek vagy esetleg a diktafon / keverő típusától is függhet?


Tönkre tudom tenni a diktafont, ha ráengedem a vonalszintű jelet a MIC bemenetre vagy kell tudnia kezelni mindkettőt?



júl. 14. 18:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: jó lenne tudni a diktafon (és ha már megvan a keverő, a mikrofonok) típusát - hátha a diktafon mikrofonportja elboldogul a nagyobb jelszintekkel is/van a diktafonon vonalbemenet (de ezt már a #1-es hozzászólásomban említettem).


#9: Gömb/nyolcas karakterisztikájú mikrofont körbeülve (utóbbi esetben a beszélgető feleknek kissé közelebb kell egymáshoz hajolni) elképzelhető, csak legyen jól megoldva a külső forrásból érkező zajok szűrése/a visszhang elnyomása.

júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

köszönöm. nincs rajta LINE sajnos, akkor egyszerűbb lenne.

fejből meg nem mondom a típust, de megnézem egyik nap, amúgy semmi extra, egy sima Sony diktafon.


viszont ami azóta elgondolkodtatott, hogy van a keverőnek fejhallgatókimenete is. ebből vajon mekkora jel jön ki? hasonló a LINE-hez vagy kisebb?

júl. 27. 22:13
 13/15 anonim ***** válasza:

"hogy van a keverőnek"

Annak mi a gyártója, típusa? Ezt azért kérdem, mert az adatlapja általában tartalmazza a jelszinteket - például

[link]


"mekkora jel jön ki? hasonló a LINE-hez vagy kisebb?"

Általában hasonló, vagy nagyobb.

júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

köszönöm, de azért elgondolkodtam valamin, van egy érdekes dolog:


kameráknál pl. a mikrofonbemenetre ugye rádugjuk az elektret-kondi mikrofont direktbe, és ha jól tudom, erre is van kitalálva.


na de ugyanígy rádugjuk a vezeték nélküli mikrofon vevőegységéből kijövő "line out" kábelt is, és ezek szerint ennek a jelszinthje jóval magasabb, mint egy sima kábeles mikrofoné.

ezen még eddig senkit nem hallottam problémázni, pedig ugyanaz a jelenség, és ezek szerint kész csoda, hogy nem ment tönkre nekem se egyik kamerám se.

vagy létezik, hogy a kamera MIC bemenete képes leszabályozni a jelszintet és csak annyit enged be, amennyi neki kell?

júl. 28. 17:19
 15/15 anonim ***** válasza:

"vagy létezik, hogy a kamera MIC bemenete képes leszabályozni a jelszintet és csak annyit enged be, amennyi neki kell?"

Vannak kombinált bemenetű eszközök, amelyek képesek érzékelni, hogy milyen eszközt kötsz rá.

júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!