Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jelszinttel kapcsolatos...

Jelszinttel kapcsolatos kérdés MIC / LINE / AUX ?

Figyelt kérdés

Következő a felállás:

Egy kis beszélgetés hanganyagát úgy tervezem rögzíteni, hogy a keverő fogadja a 4 MIC jelet, viszont abból LINE megy ki.


És az a nagy kérdésem, hogy vajon a LINE jelszintet tudja kezelni a diktafon MIC bemenete vagy sok lesz neki és így torzul a hang?


A MIC / LINE / AUX jelszintek nemzetközi standard értékek vagy esetleg a diktafon / keverő típusától is függhet?


Tönkre tudom tenni a diktafont, ha ráengedem a vonalszintű jelet a MIC bemenetre vagy kell tudnia kezelni mindkettőt?



júl. 14. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Milyen diktafonról van szó? Gyártója, típusa? Nincs esetleg rajta külön vonalszintű bemenet?


"És az a nagy kérdésem, hogy vajon a LINE jelszintet tudja kezelni a diktafon MIC bemenete vagy sok lesz neki és így torzul a hang?"

Ha leveszed a keverőn a kimenő jelszintet - általában ehhez szokott lenni potméter - azzal le tudod csökkenteni olyan szintűre, amit a diktafon még jó eséllyel kezelni tud.

júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
A MIC bemenet max 30mV jellel dolgozik, a Line kimenet 775mV-os jellel. Le lehet húzni a keverőn a jelszintet, de 10-es skálán valahova 0,1 és 0,2 közé kell beállítani, mivel az a potméter nem lineáris, hanem logaritmikus. Az AUX ugyanaz, mint a Line In. És igen, tönkre tud menni a diktafon, ha a vártnál nagyságrendekkel nagyobb jelet engedsz rá.
júl. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm, és erre rá tudok mérni multiméterrel? használat közben a kijövő jel feszültségét ha mérem, az reális?
júl. 15. 13:30
 4/15 anonim ***** válasza:
Multiméterrel DC módban egyenfeszültséget, AC-ben 50Hz körüli frekvenciájú váltakozó feszültséget tudsz mérni. KHz-es jeleket oszcilloszkóppal, vagy speciális, drága multiméterrel tudsz mérni.
júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

és a multiméter DC üzemmódja nem jó erre akkor? vagy ezt most nem értem.

vagy a jel nem egyenfesz hanem KHz-es AC?

júl. 15. 17:02
 6/15 anonim ***** válasza:

A mikrofont miért nem a diktafon MIC bemenetére csatlakoztatod? Minek közbeiktatni a keverőt? Azzal felerősíted a jelet, majd újra leosztod, ezzel lerontod a jel-zaj viszonyt.

„és a multiméter DC üzemmódja nem jó erre akkor?vagy ezt most nem értem.

vagy a jel nem egyenfesz hanem KHz-es AC?”

A műsorjel nem egyenfeszültség, hanem változó frekvenciájú, változó nagyságú és előjelű feszültség. Multiméterrel AC üzemmódban akkor sem tudod pontosan megmérni, ha a műszer alkalmas lenne nagyobb frekvenciák mérésére, mert a jel pillanatról pillanatra változik, csak összevissza ugráló számokat fogsz látni.

júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A mikrofont miért nem a diktafon MIC bemenetére csatlakoztatod?"

Mert beszélgetést rögzít 4 fővel:

"Egy kis beszélgetés hanganyagát úgy tervezem rögzíteni, hogy a keverő fogadja a 4 MIC jelet"

júl. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

igen, ez atz oka, hogy egyszerre 4 db MIC van, bár őszintén megfordult a fejemben, hogy én magam összeforrasztrok egy 4-es közösítőt, azaz 4 db 3,5 jack aljzat > 1 db 3,5 jack dugó, és ez megy a diktafonba.

így akkor keverő kiiktatva, csak attól tartok, túl zajos lesz vagy nem is tudom, kicsit barkácsolásnak tűnik, de végül is működhet, ha jó árnyékolt kábeleket használok. nem?

igaz, így nem tudom egyesével szabályozni a MICek hangerejét, de végül is ez nem annyira szempont.

júl. 17. 15:54
 9/15 anonim ***** válasza:
Kell négy mikrofon? Én vettem fel beszélgetést egy mikrofonnal, úgy, hogy hatan voltunk és teljesen jó lett. Az igazi felvétel előtt csinálj egy próbafelvételt, lehet, hogy egy mikrofon is elég lesz.
júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne egy számítógépet/laptopot kötni a keverő kimenetére és azzal rögzíteni a hangot.
júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!