Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hibás (LED lámpa -izzó)?

Hibás (LED lámpa -izzó)?

Figyelt kérdés

Az eset már KB 2 éve történt - de most írom le.

A konyhánkban a mennyezeti LED lámpa tönkrement - kicseréltem egy másik filament LED lámpára.

Eltelt KB - két hét és olyan jelenségeket produkált időnként a lámpa mintha kontakt hiba lenne valahol "pislogott" sőt néha pár pillanatra teljesen elsötétült.

Először a foglalat kontakt hibájára gondoltam. Kivetem a lámpát az érintkezőket megtisztítottam - kissé kijjebb hajtottam őket a lámpát visszatekertem - a kontakt hiba szerű tünet megszünt- öröm!!!

Eltelt megint pár nap - minden kezdődött elölről.

Gondoltam esetleg a villanykapcsoló lehet a gond mert már amúgyis "ezer" éves nagyon régi példány. Kicseréltem újra. Az időnként megjelenő hiba megint nem volt észlelhető. Újra el kellet telni pár napnak mikor megint csak "pislogott" a LEDecske. Ekkor még mindig azt hittem hogy az új LED lámpa nem lehet hibás. A konyhai elosztódobozban lévő vezetékeket is megmozgattam - semmi reakció.


Ekkor már ideges voltam. Gondoltam kicserélem az előszobai LED lámpát ami már lassan 8 éve tökéletesen működik a konyhaival.


Aztán jó pár napig semmi! Aztán a fiam szólt egy este hogy az előszobában a lámpa pislákol!


Megvan a bűnös!

Azóta az idegesítő LED lámpát kicseréltem egy másikra és minden rendben.

Nem gondoltam volna hogy egy igencsak márkásnak tekinthető LED lámpa időszakosan (5-10-15 naponta) kontakt hibás legyen. Pár órán át "pislogott" aztán napokig hibamentesen akár órákon át működött tovább.


Azért írtam ezt le hogy tapasztalt-e már más is hasonlót?



jún. 28. 22:34
 1/4 18042 ***** válasza:
Van egy 4 W-os filament Osram LED lámpám. Kb. egy évig rendesen működött, nem volt sokat használva, majd egyszer csak időnként villogott néhányat, aztán rendesen világított, majd véletlenszerűen megint villogott és így tovább. Még megvan, nem szedtem szét, ezért biztosan nem tudom, de a hiba valószínű oka belső érintkezési hiba lehet. Volt egy másik 15 W-os Philips, az már az első bekapcsoláskor sem működött, visszavittem, kicserélték egy másikra, azóta napi több órás használat mellett, kb. két éve hibátlanul működik.
jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

A pislákolás, villogás a 230V-os LED fényforrások tipikus hibajelensége.

A sorba kötött LED-ek közül az egyik "megsül" és hol átvezet, hol nem. A soros kapcsolás miatt a többi meg villog vele együtt.

Sajnos jellemző hogy ezekben a LED-ek túl vannak hajtva a nagyobb fényerő elérése érdekében és/vagy a hűtésük elégtelen. Mind a kettő a LED halálát hozza közel.


Fokozza a dolgot, hogy olykor az előtét elektronika kezd el "szakaszosan" működni és amiatt villog.


Ez sajnos a LED fényforrások egyik jellemző hibajelensége. Ahogy a hagyományos izzóké meg az hogy gyakran produkáltak zárlatot a kiégéskor. Azoknak meg az volt a jellemzője.


Gondosabb tervezéssel és kivitelezéssel ez csökkenthető, de az meg az árában jelentkezik.

Sajnos az összefüggés nem reverzibilis, mert attól hogy egy ilyen drága még nem biztos hogy jó is. ha viszont jó, akkor szükségszerűen drága.

tegnapelőtt 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nem gondoltam volna hogy egy igencsak márkásnak tekinthető LED lámpa időszakosan (5-10-15 naponta) kontakt hibás legyen."

Most már gondolod.

De ez mással is megtörténik, nem vagy unikum.

A sz@r ledeknél előfordul ez a jelenség. Nekem még van valahol a pincében egy szatyor led szalag, ami erről a villódzásról híresült el.

tegnapelőtt 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Általában öregedés hatására jönnek ki ilyen problémák, de esetedben gyártási hibás lehetett.

Nagy valószínűséggel a LED-tokon belüli random jellegű hibát kell elképzelni.

tegnapelőtt 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!