Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fejlámpa kapacitása 1000 mA....

Fejlámpa kapacitása 1000 mA. ez mennyire erős fényt jelent, és mit jelent az mA?

Figyelt kérdés

fekete fejlámpa, ez van ráírva: LD-078C

capacity: 2QN4V 1000 mA


jún. 24. 11:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
MilliAmper.
jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Vigyázz, ez a fajta fejlámpa áramütés-veszélyes, visszahívták a kisker forgalomból!


[link]


Ha neked is ilyen van, ne használd addig, amíg nem tisztázod a helyzetet a bolttal, ahol vásároltad!

jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

igen, olvastam most.


de ez mennyire számít erős féníynek az 1000 mA? vagy ennek a fele, az 500 mA?

jún. 24. 11:50
 4/19 krwkco ***** válasza:
82%
Az 1000 mA nincs közvetlen összefüggésben a fényerővel. Az az akkumulátor kapacitása. Annyit jelent, hogy ha a lámpa 100 mA-t fogyaszt, akkor kb. 10 óráig fog világítani egy töltéssel. Ha 200 mA-t, akkor 5 óráig. Stb.
jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Az Amper (vagy milliAmper, mA) nem a fényerő, hanem ez elektromos áramerősség mértékegysége. A kérdésben beidézett felirat mintha a fejlámpa akksijának paramétereit adná meg, (4V, 1000 mAh), de nem stimmel, mert mAh helyett mA szerepel (tehát milliamperóra helyett csak milliamper). Én nem teljesen értem, de majd biztosan megmondja majd valaki, aki ért a villanyszereléshez.
jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 krwkco ***** válasza:
100%
Egyébként egy néhány voltos akkumulátorral táplált LED-es eszköz nem tud áramütésveszélyes lenni. Csak a hálózati töltője. Ha a lámpa maga megfelel, akkor másik 4V-os töltővel simán tudnád használni.
jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

köszi

próbáltam neten rákeresni a gyártószám alapján, h. ez mekkora lumen, azaz fényerősségű lehet, de nem találtam.

jún. 24. 12:07
 8/19 anonim válasza:
100%

" Valami zavar van az erőben."

Az akkumulátorok kapacitását mAh-ban, vagy Ah-ban szokás megadni. Ez a hiányosság valószínűleg a forgalmazó trehánysága.

Az 1000 mAh azt jelenti, hogy az akku elméletben 1000 mA áramot ad le 1 órán keresztül, vagy 500 mA-t 2 órán át, stb. Gyakorlatban kicsit más a helyzet.

jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
oké, de lumenben, fényerőben ez mennyi, erős fénynek számít?
jún. 24. 12:12
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az igen erősen függ attól, hogy milyen lámpa van benne!
jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!