Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megéri Windows-ról Mac-re...

Megéri Windows-ról Mac-re váltani?

Figyelt kérdés

Kis kontextus: Egy windows-os gamer Lenovo laptopom van, de le szeretném cserélni mert kicsit lassú meg azért már jó pár éves. Nemrég lett egy új Iphone-om (Androidos voltam sok éven át) és sokkal jobban tetszik. Ezért arra gondoltam hogy egy Macbook-ot vennék. Elsősorban programozásra, videóvágás/szerkesztésre, tartalomgyártásra szeretném használni. A játék nem szempont mert nem az a cél vele.

Kb 440 ezer forint rá a keret, de lehet használtan veszek. A kérdésem az lenne hogy 85 akku ciklus az még belefér vagy inkább offos? Illetve inkább legyen benne egy M1 16gb RAM-al vagy M2 de csak 8gb RAM-al? Mi a különbség?

Esetleg milyen tapasztalatotok van a Macbook-al? Megéri vagy nem?



jún. 18. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
6 db MacBook van itthon, kulonbozo verziokban. iPadek, iPhone-ok. Evek ota, halozatba kotve. Mukodik. ;-)
jún. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%

Ha nem értesz a technológiához, akkor igen, ha értesz hozzá, akkor felesleges, mert az Apple ott korlátozza a felhasználóit, ahol lehet, hogy a hülyeségeikkel ne tegyék tönkre az eszközt.


Normális esetben csak nagyon kis gyereknek vagy nagyon idős embernek éri meg Apple terméket venni, mert minden más esetben korlátozni fog.

jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha ertesz a technologiahoz es mondjuk kodolni, fejleszteni akarsz, akkor ezt hasznald! Ez a profi. A windows, mint a viccben: nagy is, lassu is. Es minden frissitesnel egyre inkabb tre lesz. Azt csak a gamerek, akik a jatekon kivul nem igazan ertenek semmihez, max. a browsereken ugy-ahogy elnavigalnak, hasznaljak. ;-)
jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Én Thinkpadeket használtam 2010-2021 között, eleinte Linuxon, aztán a WSL eljövetelével Windows-on, és az M1 miatt váltottam Mac-re, mint oly sokan. Az akkor kevesebb mint két éves kimaxolt X390-em és a 16 gigás M1 Pro között kb. akkora volt a különbség, mint anyám 10 éves netbookja és az X390 között. Azóta egy 32 gigás M2 Pro-m van.

Minden forintot megér nekem, hogy újra egy natív POSIX/Unix rendszeren vagyok, ami mellesleg stabilabb, mint bármi amihez eddig desktopon szerencsém volt, és bika hardver van alatta. Ami a 16 GB-s M1 vs 8 GB-s M2 témát illeti, egyértelműen az előbbi. A 85 ciklus egyáltalán nem gáz.

jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

"Normális esetben csak nagyon kis gyereknek vagy nagyon idős embernek éri meg Apple terméket venni, mert minden más esetben korlátozni fog."

Biztos ezért tolja MacBookon a fejlesztők és kreatívok 90%-a...

jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

#5

Legalább hazudj hihető dolgot. Érdemes megnézni a Stackoverflow survey-t, ahol jól látszik, hogy mac-et 33% használ professzionálisan, míg windows-t 47%, ha WSL-t hozzászámoljuk, akkor az további 15%, vagyis 62% összesen.

[link]


Ebben a reddit posztban összefoglalták, hogy az elmúlt években mi volt a tendencia: [link]


Az a helyzet, hogy normális esetben mac-et csak akkor használnak, ha arra fejlesztenek, mindenhol máshol kerülni szokták, főleg fejlesztéshez.

Én korrepetálók egy egyetemistát és mielőtt megvette verte a mellét, hogy milyen menő lesz, hogy végre mac-je lesz. Kb. minden tárgy keretein belül kell használni valami programot, ami a mac-en kb. óránként használhatatlanra fagy.

jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%

"az Apple ott korlátozza a felhasználóit, ahol lehet"

Hol? Csádban?


"hogy a hülyeségeikkel ne tegyék tönkre az eszközt"

Vagyis ezért jó a windows, mert azt úgy szarrá konfigolhatod hogy telepítheted újra?

Bravo! Mindenki konfigolja hülyére a gépét ahelyett hogy használná arra amire veló!


Ebből látszik hogy te csak kirakatban láttál Mac-et amikor anyád elrángatott új plüssüket venni az ágyadra. 40 éves férifiként hogy élted ezt meg?

jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Ahogy mások ir írják, ha fejlesztésre akarod használni, akkor a legjobb, ha a célplatformmal megegyező oprendszeres gépet veszel (ez mobilnál értelemszerűen nem játszik). Nekem van mindkettő, mert a munkám miatt Windowsra és Macre is kell fejlesztenem, és tapasztalatból mondom, Macről Windowsra vagy Windowsról Macre fejleszteni egy tortúra.


Ezen túl ez gyakorlatilag vallási kérdés, valakinek a Mac tetszik jobban, valakinek a Windows, valakinek meg a Linux. Én special otthon Windows-t és Linuxot dualbootolok, játékra Windows, minden másra meg Linux. Munkára pedig az előbb említett két laptop, de azok cégesek :)

jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#7

"Vagyis ezért jó a windows, mert azt úgy szarrá konfigolhatod hogy telepítheted újra?"

Nem, a valóságban ez azt jelenti, hogy arra használhatod a gépet, amire tényleg kitalálták és nem korlátoznak le benne.


"Mindenki konfigolja hülyére a gépét ahelyett hogy használná arra amire veló!"

Ha nem értesz hozzá, akkor miért kell kommentet írni? Valaki addig ütött amíg nem írtál ide valami hülyeséget?


A Mac olyan mint egy autó, amivel csak 30-cal lehet menni. Persze, városon belül fogod tudni használni és ha ütközöl, akkor se keletkezik túl nagy kár a kocsiban, de autópályára már nem lesz jó.

Ezzel szemben a windows és a linux is alkalmas lesz autópályára és igen, előfordulhat, hogyha valaki nem ért hozzá, akkor használhatatlanra töri az autót, de ha ért hozzá, akkor gyorsabb és hatékonyabb lesz vele.


És kifejezetten vannak olyan helyzetek, ahol nincs értelme a mac-nek, mert autópályán akarod csak használni, ilyen az egyetem, ahol szívás volt a mac 20 éve, 10 éve és ma is az.


"Ebből látszik hogy te csak kirakatban láttál Mac-et amikor anyád elrángatott új plüssüket venni az ágyadra. 40 éves férifiként hogy élted ezt meg?"

Kicsit se szánalmas ez a sipákolás, mint amikor egy 4 éves gyerek kedvenc rajzfilmjére azt mondod, hogy uncsi.

De, elég sok közöm van Apple termékekhez. Nekem is volt, ismerősnek is volt, és ha valaki nem ért hozzá - pl. te -, akkor nyilván hasznos lesz. Egyéb esetben fölösleges erre költeni.

jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

"Ha nem értesz hozzá, akkor miért kell kommentet írni? Valaki addig ütött amíg nem írtál ide valami hülyeséget?"

És sikerült is azonnal a következő mondatoddal saját magadról kiállítani ezt a bizonyítványt:

"A Mac olyan mint egy autó, amivel csak 30-cal lehet menni"

A francokat!

Azért írtam azt amit, mert ez a gyakori számtech kategóriája. Itt nincs normális, értelmes diskurvus. Nincsenek érvek, nincsenek tények csak pirosozás. Végignézheted a kérdéseket, nem találsz egy Mac-est sem ahol valamelyik magát nagyokosnak képzelő ne ugatta volna tele hogy a Mac szar. Közben soha életében nem látott még közelről sem Mac-et és csak az irigység és a tudatlanság beszél belőle.

Nekem itt van az asztalon a windowsos gép mellett egy Mac is. Több mint 15 éve nyomom nagyüzemben a Mac-ezést. Tudom miért jó, miért jobb. De mindegy hogy mit írok, úgyis lepirosozzák a bolond applegyűlölők.

jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!